Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Illetlenség elmenni magánba a...

Illetlenség elmenni magánba a körzeti orvos mellett?

Figyelt kérdés

A fül-orr-gégész látott nyaki nyirokcsomót, ami miatt egy hónap múlva visszahívott és kért vérvételt, valamint gondolkodik biopszián. Még nem telt le az egy hónap, de meg van a vérvétel eredmény, ami szerintem sajnos sokkal rosszabb lett, mint az előző, pedig nem vagyok beteg, még is rossz a vérkép.


Nagyon ideges vagyok, sokat sírok, nehezen alszok, ha alszok is rosszakat álmodok. Tehát sajnos stresszelek, de igyekszem nem stresszelni!!!


Gondolkodtam, hogy elmegyek hétfőn magán rendelésre. És megnézetem, mert megesz az ideg. De sokan mondták, hogy NE, mert ez illetlenség és bizalmatlanságra ad okot.


Én bízok és hiszek az orvosban, mert tudom, hogy ez egy kórházban van, ahol voltam, és ahol sok beteggel találkoztak már, műtenek is ott stb.


Úgyhogy nem is azért mennék el, mert nem hiszek az orvosban, hanem csak mert már kikészültem idegileg. :( és jó érzés lenne, valaki másnak is megmutatni.


Csak ők látják a rendszerben és félek, hogy negatívan állnak majd ezután hozzám.


Véleményetek erről mi? Köszi előre is!:(



2021. aug. 15. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ismerősömet összeszidta a háziorvosa, mert magánban ment el vizsgálatra, ahelyett, hogy kivárta volna a több hónapos beutalót. Rákgyanús tünetekkel.
2021. aug. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát igen!!!:'((((

Belelehet hallni vagy a jövőmet fenekestül felforgathatja.

Még jó, hogy akárhova elmennék csak beszélhessek róla egy szakértővel.

Csak ha elmegyek magánba és azt mondom, hogy ne írjon be a gépbe, azt nem teszi meg, mert mindig beír.

2021. aug. 15. 11:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem illetlenség vagy bizalom kérdése. Nyugodtan menj el.
2021. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki az a sok ember, aki ilyen blődségekkel traktál, ne engedd, hogy visszatartsanak! Egyáltalán nem illetlenség, nem ad bizalmatlanságra okot, ha elmész magánba hamarabb. Az egészségedről van szó, menj el, nézesd meg!

Mikor nekem voltak aggasztó tünetem, másodvéleményt is kértem egy másik orvostól, és végül egy harmadik műtött meg. Egyiküknek sem volt baja ezzel. Ilyenekben rámenősnek, "önzőnek" kell lenni.

2021. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tb-s orvos meglátja a gépben, és kérdőre von, mondd meg neki nyugodtan, amit itt leírtál, hogy nem bizalmatlanság miatt mentél magánba, hanem az idegesség és aggódás miatt. Ha nem teszi szóvá, akkor meg ne szólj.
2021. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :(
2021. aug. 15. 11:59
 7/12 A kérdező kommentje:
Bár ne hinnék neki, akkor nem is idegeskednék. Tudom, hogy nagyon is érti a dolgát. :(
2021. aug. 15. 11:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj el magánba. A hosszú várakozási idő bőven elég indok rá. A te egészségedről van szó, ami sokkal fontosabb, mint az attól való félelem, hogy megsérted a körzetist... Normális orvos ezen nem akad ki.

Ha ennyire zavar, hogy a körzeti orvos látja a leletet, akkor az adott dokumentumra vonatkozóan korlátozd a hozzáférését. A digitális önrendelkezés egy alapjog, ami minden személyt megillet. EESZT-ben az önrendelkezés menüpont alatt beállíthatod, hogy az orvos ne lássa a leletet.

2021. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó valóban így van? Lehet igénybe venném ezt a lehetőséget, mert tudom, hogy ha baj van és ha tényleg biopszia kell, akkor a körzetis utal majd. Nincs olyan sok pénzem, hogy ezt mind magánúton bonyolítsam le. Így tudom, hogy hosszútávon vele kell majd lennem.

Házi orvost megkérdeztem és azt mondta, hogy szerinte várjam ki, mert hogy illetlenség és hogy a körzetis a kórházban nagyon jó, alapos és sok mindent látott már.


Már egyébként eltelt a hónapból sok nap, már csak 10 nap van hátra az újbóli vizsgálatig, hogy visszakell menjek. Azt mondta, ha eddig vártam már most bírjam ki.

De eddig is csak egy hajszál választott el, hogy elmenjek és csak azért nem mentem, mert az orvos szerint tiszteletlen, plusz a szüleim se örülnek neki.

De saját pénzből tenném.

2021. aug. 15. 13:13
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9# Igen, van erre lehetőség. Több ember (köztük én is) él az EESZT-nek ezen funkciójával.

Az önrendelkezés menüpontra rákattintasz, utána az "összetett rendelkezéssel szabályozott állapot" mellett rámész a beállításra. Ezt követően kiválasztod az "új rendelkezést", rendelkezés típusánál pedig beállítod a korlátozó rendelkezést. A többit pedig beállítod az alapján, hogy melyik orvos ne lássa a másik orvos által készített leletet. Ezután elmented és kész is vagy.


Nincs olyan, hogy "illetlenség". Ezt el kell felejteni, ha az egészségügyi állapotodról van szó. Szabad orvos választás van. Senkinek semmi köze hozzá, ha a saját pénzedből finanszírozod.


(8#)

2021. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!