Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tudom-e 21 nap helyett a 19....

Tudom-e 21 nap helyett a 19. napon beadatni a Pfizer 2. dózisát?

Figyelt kérdés

A problémám az hogy szept. 17-ére kaptam (pontosan huszonegy nappal az első időpontja után) időpontot a másodikra, viszont akkor én már Németországban lesze. (vonatjegy megvan, szabadság kivéve, szállás foglalva) Éppen az lett volna a lényeg hogy addigra meglegyen a digitális/applikációs igazolásom mindkét adag felvételéről.

Az előbb felhívtam az oltópontot (ahol három napja oltottak) és azt mondták, a magyar szabályok szerint _nem_ lehetséges 21 napnál korábban megkapni a második dózist. (Pedig azt látom a Pfizerrel kapcsolatos dokumentációkból, pl. pte.hu egyik oldalán _is_, hogy akár már a 17. naptól be lehet adni a másodikat.)



2021. aug. 30. 14:52
 1/1 anonim ***** válasza:

"Tudom-e 21 nap helyett a 19. napon beadatni a Pfizer 2. dózisát?"


Valószínűleg nem. Ilyenben elég szabálykövetőek. Az nem hatja meg őket, hogy te szabadságra mennél abban az időben.

Próbálkozni lehet, de nem menj biztosra.

2021. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!