Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megbántam az első oltást...

Megbántam az első oltást (Pfizer), kötelező beadatnom a másodikat?

Figyelt kérdés
2021. máj. 19. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem, de vissza fogják venni az igazolványt... elvileg. Amúgy miért bántad meg?
2021. máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%
Hogy vennék vissza? :D
2021. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Az nem érdekel

Túl erős oltás utáni reakciók, én ezt mégegyszer nem csinálom végig

2021. máj. 19. 14:05
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

#2 <- #1


Úgy, hogy visszaveszik az igazolványt, ha nem adatod be a 2. oltást! Mit nem lehet ezen értelmezni?

2021. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

4: És hogy? Házkutatást tartanak??

Simán bemondja az ember, hogy elveszett és annyi.

Ahol kell, ott meg nem a hivatal ellenőrzi, hanem Mari néni, a jegyszedő, akinek fogalma se lesz, hogy érvényes e.

2021. máj. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha erősek az oltás utáni reakciók, akkor talán ellenanyag mérést kellene végeztetni. Kellően magas ellenanyag szint jelezheti, hogy korábban már átestél a betegségen (talán nem is tudtál róla). Ebben az esetben a háziorvosod tudja igazolni a második oltás feleslegességét (sőt ártalmasságát).
2021. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem veszik vissza, a QR kód alapján lehet majd igazolni annak érvényességét, emiatt tákolnak most össze iOS meg Android-os appokat. De sok helyen nem fogják ezt nézni, csak a kártyát, arról meg nem lehet megmondani, hogy érvényes-e.

#6-os: háziorvos szerintem ilyet nem fog csinálni, simán beadná neki (lehet nem is tehet mást). Igazából itt nincs apelláta, ha egyet beadattál (amelyik 2 adagos vakcina) akkor a másodikat is be kell, vagy ha nem akkor ugrik a kártya érvényessége (mert állításuk szerint akkor "kárbamegy" az elsőnek beadott vakcina). Nagyon kivételes esetek lehetnek max, de ahhoz biztosan nagyon meg kell indokolni.

2021. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
Milyen oltási reakcióid voltak? A családban mindenki be van oltva 80-26 évig, 8-an kaptak Pfizert, én Modernát, nekem 1 napig fájt az oltás helye, a Pfizeresek is hasonlót tapasztaltak 2-3 nap kézfájás, valakinek volt egy kis hányingere, valakit a hideg rázott, de semmi komoly.
2021. máj. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
38%
Én biztos nem adatnám be a másodikat
2021. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%
Én is gondoltam arra, hogy nem adatom be a másodikat, mert nagyon beteg voltam az elsőtől, de akkor ugrik az igazolványom, tartok tőle, hogy előbb-utóbb le fogják olvasni a QR-kódot rajta. Szóval beaadatom és reménykedek, hogy jobb lesz.
2021. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!