Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagy az esély rá? Lehet...

Nagy az esély rá? Lehet valami nagy gond?

Figyelt kérdés

Fájt a torkom ezért fül orr gégészhez mentem.

Vírusos torokgyulladás (pharyngitis) miatt gyulladáscsökkentöt javasolt a fül orr gégész.

Azt mondta, a vény nélkül kaphatóak közül válasszak és szedjek 3 napon át napi 3 szemet.


Néztem neten sokféle gyulladáscsökkentöt, de megdöbbentem a melléktájékoztatókon.


Például az Ibuprofen Polfa 200 mg betegtájékoztatójára ez van írva


"Az Ibuprofen Polfa bevont tablettahoz hasonló készítmények alkalmazása során kis mértékben fokozódhat a szívroham ("miokardiális infarktus") vagy a szélütés (sztrók) kialakulásának kockázata különösen nagyobb adagok hosszabb ideig történö alkalmazása esetén"


A Cataflam Dolo 25 mg betegtájékoztatójára pedig ezek vannak írva


"egyes gyógyszerek, így a diklofenák is kis mértékben fokozhatják a szívroham (szívinfarktus) és az agyi vérkeringési zavar kockázatát

A kockázat fokozódása sokkal valószínübb, ha a kezelés sokáig tart és a gyógyszer adagja nagyobb"


"A Cataflam Dolo 25 mg bevont tablettához hasonló készítmények alkalmazása során kis mértékben fokozódhat a szívinfarktus („miokardiális infarktus”) vagy az agyér görcs („sztrók”) kialakulásának kockázata

A kockázat fokozódhat magasabb dózisú és hosszabb távú alkalmazás során"


Az összes általam megnézett, vény nélküli gyulladáscsökkentö megnöveli a szívinfarktus és a sztrók kockázatát.

30 éves vagyok. Szerencsére még nem volt szívinfarktusom vagy sztrókom, de azért ez aggasztó.


Kérdéseim


1 Szerintetek ha csak 3 napig szednék napi 3 szemet valamelyik vény nélküli gyulladáscsökkentőből, akkor valószínüleg mennyivel növekedne a szívinfarktus és a sztrók kockázata számomra?


2 Egy rövid idötartam (3 napon át napi 3 szem) csak kis mértékben növelné a kockázatot, mint ahogy írják?

Vagy valószínüleg nagyon nagy mértékü is lehet a kockázatnövekedés?


3 Létezik olyan gyulladáscsökkentö, ami nem növeli a szívinfarktus és a sztrók kockázatát?


Jó lenne, ha meg tudnék nyugodni, hogy ettöl a 3 napon át napi 3 szemtöl valószínüleg nem lesz súlyos bajom.

Ha tudtok, kérlek válaszoljatok mindegyik kérdésemre.

Köszönöm


2021. aug. 31. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy bajod lesz. A gyógyszereket ugye rengeteg ideig, rengeteg emberen tesztelik. Ha 1 millió emberből egynél kijön ez a mellékhatás, akkor már bele kell írniuk a betegtájékoztatóba.

Amúgy olvastad már a sima Aszpirin betegtájékoztatóját? Vagy még jobbat mondok: a tamponét? Na attól 12 évesen nagyon megijedtem.

2021. aug. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a gyógynövény boltban keresgélnék! Egy gyógyszerésszel beszélgettem, aki azt mondta, nem a betegségükbe halnak meg az emberek, hanem a gyógyszerek mellékhatásába.

Tudod-e miért van betegség?

2021. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább gargalizálj sós vízzel naponta 3-szor, vagy vegyél torokra való szopogató tablettát, esetleg Phlogosol toroköblögetőt.
2021. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!