Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan készüljek MRI vizsgálatra?

Hogyan készüljek MRI vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Az általános dolgokat tudom, nem szabad előtte enni 4 órával, nincs fém a szervezetem én, stb.


De felmerült bennem még néhány kérdés.


Mennyire kell levetkőzni? (kismedencei MR lesz)


Nincs olyan nadrágom, amiben ne lenne fém, legalább a gomb vagy a zipzár. Vigyek magammal egy macinacit, amit ott átveszek? (Vagy le kell vetkőzni úgyis, így felesleges?)


A melltartót így is úgy is le kell venni, mert mert a csatt fémből van. Póló maradhat? Bugyi, zokni maradhat?


Köszönöm, ha válaszol valaki, aki volt már kismedencei MR-n!



2021. szept. 11. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem gerinc MR volt, csak azt kellett levenni, amiben fém van.
2021. szept. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
Gerinc mri szintén. Pólót kellett levenni meg a cipőt. Rövid nadrág fenn volt
2021. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gerinc MR szintén, nadrágot térdig le kellett tolni a fém gomb és zippzár miatt. Melltartót is le kellett venni, de póló mehet vissza. Felesleges a maci naci. Azt nem tudom honnan vetted, hogy 4 órával előtte lehet csak enni. Ez nem igaz.
2021. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kontrasztanyag miatt írják a beutalómon, mert hányingert okozhat.


Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2021. szept. 11. 14:46
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
Igen okozhat. De nem minden mri-nél adnak kontrasztanyagot. Gerincnél nincs. Én pl alig tudtam visszatartani a hányingert. Azóta szóltam adtak hozzá plusz b vitamint vénásan és semmi gond
2021. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Nekem is ilyen mri vizsgálatra kell mennem. Én csak azt szeretném kérdezni, hogy ti nektek jó lett az eredmény? Én úgy félek. Remélem utólag kiderül, hogy negatív és felesleges vizsgálat volt. Csak reménykedem.
2021. szept. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem gerinc mri volt. Mivel járni alig bírtam nyilván nem számítottam jó eredményre. Leszakadt sérvem van volt. Két hete műtöttek jól vagyok.
2021. szept. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: Az első válaszoló vagyok. Az enyém nem lett jó, de olyan hátfájdalmam volt, hogy az nekem is egyértelmű volt, nem csak megerőltetés, vagy ilyesmi.
2021. szept. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem sem lett jó, meg kell műteni (petefészek ciszta), de nekem is nagy fájdalmaim vannak, így tudtam, hogy nem lesz jó. Csak a műtéthez kérte a doki!
2021. szept. 16. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!