Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Betegszabadság alatt kórházi...

Betegszabadság alatt kórházi ellátás, erről értesíteni kell a háziorvost? (Bővebben kifejtem)

Figyelt kérdés

Ismerősöm hétfői nappal kezdőden betegszabadságon van. De aznap este ivott, verekedés történt, rendőri intézkedés során bevitték a kórházba és éjjelre bent is fogták, másnap reggel jött ki. (erről van kórházi papír)


Ez hogy befolyásolja a betegszabit? Dokinak mondani kellene a kórházat? (nyilván ég az arca és inkább kihagyná). Vagy csak simán ha meggyógyul zárassa le a betegszabit és vigye a papírt a munkahelyére?


Köszönöm, hogy elolvastad és válaszol, ha tudsz.


2021. szept. 22. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen értesíteni kell.
2021. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én voltam 2 hete 2 napot kórházban,megkaltam az igazolást a kórháztól amit vinnem kellett a munkahelyemre.

Azt mondták háziirvoshoz akkor menjek ha a kiengedésem utan még plusz napokra otthon szeretnék maradni mert azt már ő igazolja.

Akkor nem mentem de azóta más ügyben voltam a háziorvosnál de a kórházi papír felől nem is érdeklődött.

Szóval szerintem nem kell szólni róla de ezt csak a saját tapasztalatom alapján írom:)

2021. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Oh előző vagyok most értelmezem szóval már betegszabin volt mikor a kórházba került..akkor viszont szerintem is kell szólni.
2021. szept. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert le kell zárni a táppénzt. Ha valaki kórházban van, nem lehet a háziorvosnál táppénzen. Ha kijön a kórházból, akkor is szólni kell.
2021. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Továbbítom a választ.


(Utolsó, már kijött 1 éjjel volt bent a detoxban)

2021. szept. 22. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!