Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövényferdülés műtét előnyei?

MuSky kérdése:

Orrsövényferdülés műtét előnyei?

Figyelt kérdés

Az enyém enyhe lehet mert nem fulladok vagy horkolok de a fülorrgégész diagnosztizálta nálam pár évvel ezelőtt.


Igaz, hogy a műtét ezekkel az előnyökkel jár vagy csak urban legend?


-könnyebb légzés

-jobb szaglás és ízérzékelés

-orrhang megszűnése

-kisebb esély az alsó légúti megbetegedésekre


érdemes bevállalni ha csak enyhe tünetekkel jár vagy csak abban az esetben ha valakinek pl krónikus gyulladásai vannak már évek óta?



2021. szept. 22. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is van, évtizedek óta, enyhe tünetes. Nem mondanám, hogy sűrűbben vagyok felső légúti hurutos, mint mások. Nem műttetném semmi pénzért. Túl nagynak találom a műtéti rizikóját.


Amiket írtál:

-könnyebb légzés (Nem nehezebb a légzésem. Talán nátha esetén kellemetlenebb, de túl lehet élni.)


-jobb szaglás és ízérzékelés (Nincs baja egyiknek sem.)


-orrhang megszűnése (Nincs orrhangom. Még amikor megvolt a jóindulatú orrpolipom - ráadásként - amit szintén nem műttettem, csak visszafejlődött, még akkor sem volt orrhangom.)


-kisebb esély az alsó légúti megbetegedésekre (Ugyanolyan sűrűn kapok el felső légúti hurutot, és ehhez hasonlót.)


A családban nemcsak nekem van orrsövény ferdülésem. Senki sem műttette meg.

2021. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hmm köszi a véleményed de én úgy érzem kissé nehezen lélegzem, a szaglásom nem túl jó, az íz érzékelést nehéz objektíven mérni másokéhoz szóval azt nem tudom, van orrhangom és viszonylag gyakran vagyok náthás
2021. szept. 23. 03:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!