Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mire számíthatok egy teljes...

Mire számíthatok egy teljes kardiológiai kivizsgáláson?

Figyelt kérdés

Elsőként is, kell-e hozzá vérvétel, vagy belém fognak-e szúrni valamit? Nagyon tűfóbiás vagyok, minden vérvételkor bepánikolok és elsírom magam.

2-3 hónapja random rámjön előzmény nélkül a heves szíverrés, nagyon rossz közérzet, hányinger, pánikolás, félelem, és egyre gyakrabban tapasztalom ezt az érzést, ezért küldtek kivizsgálásra.

Mire kell számítanom?


2021. okt. 11. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Nem valószínü hogy lesz vérvétel , viszont lesz részletes kikérdezés , nyugalmi ekg, vérnyomásmérés , és szív ultrahang , valamint szerintem javasolni fognak egy 24-órás ekg monitort.
2021. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kardiológiára, csak friss (egy hónapnál nem régebbi) laboreredménnyel lehet menni.

EKG, vérnyomás, szaturáció, szív UH. Ezek szúrás nélküli, fájdalommentes vizsgálatok.

"valamint szerintem javasolni fognak egy 24-órás ekg monitort."

Ilyen nem létezik.

Viszont van holter vizsgálat, pár tappancs lesz rajtad egy kütyüvel. Szintén szúrás nélküli, és fájdalommentes.

2021. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolókat kiegészíteném azzal, hogy a teljes kardiológiai kivizsgálásba a terheléses EKG is beletartozik. (A kardiológián nálunk soha sem kértek friss laboreredményt.)
2021. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A terhelésest valóban ki hagytam, bár azt akkor szokták kérni, ha a panaszok, vagy a holter eredménye indokolja.

Nálunk kell a labor, sőt már időpont foglalásnál kérdezik, hogy mikor lesz labor, mert ahhoz igazítják a kardiológiát.

2021. okt. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!