Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kinek, mi a terve, ha a...

Kinek, mi a terve, ha a munkahelyén kötelezővé teszik az oltást?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen ez azokhoz szól, akik nincsenek még beoltva.

Tudom, van már ilyen jellegű kérdés, csak most már biztossá vált a dolog.


Beadatod magadnak? Melyiket? Inkább felmondasz? Esetleg megkockáztatod a fizetés nélküli szabadságot, amíg a főnököd rá nem jön, hogy szüksége van rád (van ilyen is, de sajnos kevés)? Vagy összefogtok a munkahelyen az oltatlanokkal, hogy egyikőtök sem fogja beadatni?

Én alapból ellentmondásosnak érzem az egészet, mert ha elrendelik, hogy kötelező az oltás, akkor miért kell továbbra is aláírnom egy nyilatkozatot arról, hogy saját felelősségem tudatában oltatom be magamat, amikor saját felelősségem tudatában nem tenném meg?



2021. okt. 29. 08:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
34%
Semmivel se rosszabb az oltás, mintha elkapnád a covid-ot. Ha tehetném, mindenki számára kötelezővé tenném (nem csak munkavállalóknak), fölösleges így lépésenként szigorítani, ha meg belehalsz az oltásba, akkor nem mindegy, hogy ki vállalt érte felelősséget?
2021. okt. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
59%
Felmondok.
2021. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
23%

'Én alapból ellentmondásosnak érzem az egészet, mert ha elrendelik, hogy kötelező az oltás, akkor miért kell továbbra is aláírnom egy nyilatkozatot arról, hogy saját felelősségem tudatában oltatom be magamat, amikor saját felelősségem tudatában nem tenném meg?'


Továbbra sincs sem kötelező az oltás. A cég akinek dolgozol mondhatja azt, hogy nem dolgozhatsz nála ha nem oltatod be magad, de nem kényszeríthet az oltásra. Jogodban áll nem beoltatni magad a cégnek meg ebben az esetben jogában áll megszüntetni a munkaviszonyod.


Vagyis ha beoltatod magad azt saját akaratodból teszed és emiatt természetesen alá kell írnod, hogy vállalod a kockázatokat.


(nyilván a munkaviszony elvesztése sokaknál olyan kényszerítő körülmény ami rákényszeríti majd az oltás felvételére, de ettől függetlenül ez a szabad akarata hiszen dönthetne másképp is. Illetve őszinte kiváncsisággal várom, hogy a cégek mit lépnek ebben az ügyben. Nálunk kb 50%-os az átoltottság. Egyrészt nagy most a fogadkozás, hogy ha kötelezővé teszik akkor sokan leszámolnak, de én már sok ilyen parasztlázadást megéltem és ha eljön a pillanat akkor azok is szépen beállnak a sorba. Másrészt a mai munkaerőpiaci helyzet miatt kevés cég engedheti meg magának azt, hogy embereket veszítsen ilyen lépések miatt... na majd meglátjuk)

2021. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
69%
Tudod mikor oltatom be magam? Majd ha a cég megfürdeti a màsik irodàban.
2021. okt. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
12%

Én nem akarom beadni, mert amúgy is munkán kívül nem megyek sehova, a virust meg még nem kaptam el. Szerintem immunis vagyok rá, létezését se hittem el sokáig, meg szerintem olyan, mint egy influenza. Az oltásban meg kitudja mi van, mikor fejti ki a mellékhatásait, stb.


Ha kötelező lesz én bevállalom a mostani munkahelyemért, aztán fogom és egészségesen táplálkozok, mozgok, stb. Ha a virusra immunis vagyok, talán az oltásban levő kellemetlen szereket is kiizzadom magamból egy pár edzés alatt. Az emberi szervezet ki tudja a mérget lökni magából, ha az nem azonnal hat. Szóval lehet ebben esély.

De én valami egyszer oltóst adok be, nem pazarolok erre több időt.

2021. okt. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
72%
Én is felmondok. Undorító ez a cirkusz ami megy. Persze eddig semmi nem volt amíg a kormány érdeke azt kívánta, meg Viktorka is mindenhol azt hirdette hogy "a korlátozások nem működnek nem lesz maszk stb" de most hogy már lezajlottak a számukra fontos dolgok most lehet újra előhúzni ezt a kamu sz.rt. Én nem azt mondom hogy nincs vírus, de ha már elméletileg a lakosság nagy része be van oltva, ők nem veszélyeztetettek. Ha meg igen, akkor az oltás sza.t sem ér! De ha nincsenek veszélyben, akkor miért is kell kötelező oltás? Hogy ne fertőzzön senki? JA, hogy az oltottak is ugyanúgy fertőznek. Akkor meg minek? Nyilván aki nem oltatja be magát az vállalja a rizikót hogy esetlegesen baja is lehet. Akkor meg kiért is van a kötelező oltás? Bocs de hadd döntsem már el hogy beadatom magamnak ezt a pacsulit vagy sem. Én bízom az immunrendszeremben, ha meg az a sorsom hogy elvisz a covid hát legyen, de ne mások döntsenek az életemről, mikor köztudott hogy mennyi halálesetet okoztak már a vakcinák.
2021. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
26%
Plot twist: a vakcinában is a virus van
2021. okt. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
59%

Sehol nem kell olyat aláírni,hogy saját felelősséged tudatában,soha nem is kellett,ezt a baromságot még mindig terjesztik az emberek?...hihetetlen.

Egy papírt kell kitölteni ahol az szerepel hogy mire vagy allergiás stb.

Előbb utóbb minden munkahelyen kötelező lesz,ha éhen akarsz halni mondj fel...

Már nagyon unalmas ez az állandó oltással foglalkozás,rendes életetek nincs bakker?

2021. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
78%
Igen.. meg eleg egy aztan kettő aztan harom....
2021. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
17%
Plot twist: az oltás csak placebo és felmérik vele, hogy ki lázong
2021. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!