Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a munkahelyeden kötelezővé...

Ha a munkahelyeden kötelezővé teszik a vakcinát, inkább a vakcina, vagy inkább kirúgjanak? Útóbbi esetben jár-e végkielégítés?

Figyelt kérdés

2021. aug. 9. 11:34
A kérdező szavazást indított:
Inkább rúgjanak ki.
Inkább oltakozom.
Nem mérvadó, mert már be vagyok oltva.
Munkatársaimmal kimegyek az utcára tüntetni, hogy az oltás ne legyen kötelező nálunk.
72 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Semmilyen körülmények között nem oltatom be magam.Történjék akármi,már oldalt választottam.
2021. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
24%

#1 javaslom Indonéziát. Az most a legjobb hely.

Kérdező, érted te, mit kérdeztél?

2021. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy mit kérdeztem. Miért kérded? Ha kell, szívesen pontosítok.
2021. aug. 9. 12:24
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi szabályok szerint járna végkielégítés mert un. rendes felmondásnak minősülne a munkáltató részéről. Ha viszont kicsit csavarnak a jogszabályokon (benne van a pakliban) és az adott munkakör betöltésének a feltételeként meghatározható lenne az oltás akkor nem fog járni utána végkielégítés. Eddig viszont nem fognak elmenni, ennél szofisztikáltabban meg fogják oldani ha erre adják a fejüket. Egyszerűen joga lesz a munkáltatónak fizetés nélküli szabira küldenie a járványhelyzet alatt.
2021. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Értem. Az adott munkakör betöltésének feltétele akkor is él, ha ezt az aláírt érvényes munkaszerződés nem említi? Másik felvetés: fizetés nélküli szabadságra nem lehet korlátlan ideig elküldeni valakit, ezt hogyan oldják meg?
2021. aug. 9. 13:17
 6/24 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöma választ, nagyon hasznos számomra.
2021. aug. 9. 13:18
 7/24 anonim válasza:
80%
Nürnberg.Csak szólok!
2021. aug. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem nagyon érdekli ezeket Nürnberg kedves 7-es!Ez a helyzet a nagyvilágban hogy szrják le ezt a dolgot.Remélem egyszer azért meg lesz ennek is a böjtje bár megúsznak ezek mindent úgyhogy kár is reménykedni
2021. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

Én egészségügyi dolgozó vagyok, ma kaptam meg az első oltást. Nem akartam oltakozni, de mivel kötelezővé tették, ezért bevállaltam. (szó szerint :D)

Sajnos nem bírná el a családi kassza, hogyha szeptember 1-től nem lenne munkahelyem.

2021. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
A törvények minden vizsgálat alatt álló készítménnyel kapcsolatban világosan fogalmaznak: a kényszertés súlyos bűncselekmény.
2021. aug. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!