Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Itt most Break Glass funkcióva...

Itt most Break Glass funkcióval feltörték EESZT-ben a teljes tiltásos önrendelkezésem? Illetve ez micsoda?

Figyelt kérdés

Előre leírom, hogy az ,,oltasd be magad” dirigálók kíméljenek, köszönöm. Védettségi igazolványt antitestes vizsgálattal szereztem, nemrég meghosszabbítottam újabb vizsgálattal. Viszont most vettem észre, hogy amióta megvan nekem a kártya, kezdettől fogva gyakori jelleggel ezt találom az adatkezelési naplóban:


Funkció: védettségi igazolvány érvényességének ellenőrzése

Felhasználó: Védettségi igazolvány ellenőrző

Intézmény: Országos Kórházi Főigazgatóság

Lekérdezés részletei: A lekérdezésnek nincsenek részletei.


Ez most mi lenne? Soha nem jártam ezen a helyen, orvoshoz se járok évek óta. Feltörte a tiltásom? Illetve miért ellenőrzi az érvényességét, joga van hozzá ennek a felhasználónak?


2021. nov. 8. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, minden joga megvan hozzá. A betegség után kiállított kártya csak egy bizonyos ideig érvényes, logikus, hogy valamilyen rendszer ellenőrzi, hogy még érvényes-e.
2021. nov. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Wtf, amikor valahol leolvassák a kártyád lefut egy lekérdezés, ennyi.
2021. nov. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem ott ellenőrzik le, hogy érvényes-e, ha olyan helyre mennék ahova kell védettségi igazolvány?


Egyelőre még sehol nem voltam olyan helyen, ahova kell védettségi, így még leolvasva se volt sehol. Ezért nem értem ezt.

2021. nov. 8. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak a koncerteken, hasonló helyeken. Maga a rendszer is vizsgálja, hogy amikor letelt az idő automatikusan érvénytelen legyen.

Én oltva vagyok, nálam is lehet látni, hogy érvényes. Amúgy ezzel magadat is tudod ellenőrizni, hogy ne indulj feleslegesen olyan helyre ahol kell az igazolás.

2021. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt nem is tudtam.


A tiltásom feltörik ezzel az ellenőrzéssel?

2021. nov. 8. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Én még mindig nem értem milyen feltörésről beszélsz.
2021. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez nem feltörés, a rendszer ezt ellenőrzi és ennyi.
2021. nov. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!