Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az antibiotikumokat milyen...

Az antibiotikumokat milyen időközönként kell bevenni?

Figyelt kérdés
Nem tudtam sajnos elmenni orvoshoz, mert elment szabadságra a háziorvosom, emiatt nem tudom hogy szedjem a gyógyszert. Reggel, meg este kellene. Reggel 8:30-kor vettem be, este mikor kellene?

2021. nov. 29. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 órát szoktam lefelezni kettővel, akkor az 12, vagyis ha reggel 8:30-kor vettem volna be akkor este 20:30-kor venném be legkésőbb a másikat.

Egyébként ha háziorvoshoz nem jutottál el, akkor ki írta fel az antibiotikumot?

Továbbá, nem kell nagyon véresen komolyan venni, reggel beveszed reggeli után este meg vacsi után, ha evés után kell szedni.

Én ha beteg vagyok ébresztőt állítok magamnak a reggeli gyógyszerhez.

2021. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem írta fel senki, kiadták a patikából, gennyes a mandulám, s muszáj volt vennem. Köszönöm szépen a választ!
2021. nov. 29. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
A gennyes mandulát is a patikus állapította meg, vagy az öndiagnózis volt?
2021. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
64%
Az akadémikus orvoslás szégyene, hogy nyakló nélkül adják az antibiotikumot.
2021. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem minden évben van egyszer ilyen betegségem, nem öndiagnózis, de ha valaki minden évben szenved benne akkor ennyit már meg tud állapítani, ha látja a gennyes foltokat a manduláján. Elküldtem a fotót azóta az orvosomnak, mert mondta, hogy írhatok neki, s mondta ő is, hogy az a gond
2021. nov. 29. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!