Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért törvényszerű az ha az...

Miért törvényszerű az ha az ember belép egy állami eü. intézménybe akkor ki lesz téve valamilyen megaláztatásnak?

Figyelt kérdés

Az esetek 95%-ában ez van. Mintha nem lenne elég a saját baja, a személyzet (orvosok, alkalmazottak, ápolók) úgy bánnak vele mintha direkt heccből lenne ott azért hogy bosszantsa őket.. tapasztaltuk már ezt nagyon sokszor.

Egy-egy olyan hanglejtés, megjegyzés, nézés az az alap meg az hogy váratják, ignorálják a beteget általában.. de van hogy nagyon bunkók. A kioktatás is nagyon gyakori, általában ok nélkül.

Ez megy az állami eüben. Ha egy ember akinek baja van bemegy a Jánosba, Máv kórházba, Dél pestibe, Margit kórházba stb az tapasztalni fogja ezt azt garantálom!


A magán eübe mi van?

Nem is olyan mint egy kórház, jó hangulat, kinyalják a s3ggemet azért mert fizetek nekik holott ez alap lenne mert a beteg emberekkel törődni kell és aki ilyen hivatást választ az ne csak a pénzt lássa benne , ha annyira az kell akkor menjen el bárhová dolgozni de ne beteg emberekkel , ugyanúgy meg fogja kapni a pénzt... szomorú hogy csak plusz pénzért kaphatok olyan bánásmódot ami eleve megilletne és közben meg lehúzzák rólam a tbt is..


Persze vannak kivételek. Honvédkórházban a katonák nagyon kedvesek voltak amikor beengedtek kocsival, ellenben a máv kórházban undorító agresszív kötekedő stílus fogadott , pedig a baj nem velem volt, semmi sem csináltam ami rossz lett volna..


Vannak kivételek, rendesek, de az ritka. Tőlük elnézést kérek a kérdésem miatt.


Mi a jelenség oka????


25/n



2021. dec. 1. 10:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
7-es vagyok, nem én írtam a 9-es kommentet. A 9-es inkább szerintem arra célzott, hogy a betegek se jobbak néha. Én inkább azt szerettem volna szemléltetni, hogy túl sok munka jut egy főre az egészségügyben, ami miatt nem biztos, hogy megfelelően tudunk kommunikálni a fáradtság vagy fásultság miatt a betegekkel. Tudom milyen érzés a másik oldalon állni, velem is szoktak úgy beszélni, mint ahogy a kutyámmal se beszélnék, de betudható annak, hogy kevesen vagyunk, nagy a hajtás és valaki már annyira kiégett, hogy csak túl akarja élni az adott rendelést és a háta közepére kívánja a betegeket. Ez nem normális dolog, de ezt se a fizetés emelés fogja megoldani, mert nem lesz kevesebb munka, nem lesz valaki kevésbé kiégett csak mert több pénzt kap a számlájára. Én abban bízom, hogy talán az én generációm már máshogy fog hozzáállni az eü-höz és eltűnnek majd azok a dolgozók belőle, akik nem a gyógyítás miatt dolgoznak benne.
2021. dec. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes, én eddig ilyet még nem tapasztaltam. Inkább sajnálni szoktam az orvosokat, például amikor egyszer kórházba vittek, az orvos, aki megnézett, végig éjszakázta az éjjelt, és reggel még ő nézett meg. Igazán sajnáltam szegényt. Azt nem is figyeltem, hogy mennyire kedves vagy sem.
2021. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező tisztázzunk pár dolgot. Nem, nem dolgunk a valagad kinyalása, magánban sem az egyébként. Orvos vagyok, a betegekkel korrekt szoktam lenni, de ha a beteg idióta vagy bunkó akkor helyre szoktam tenni, ugyanis egy EÜ szakember vagyok nem pedig holmi csicska.
2021. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
mert ez magyarország!
2021. dec. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én évekig jártam egy viszonylag fiatal doktornőhöz. Magánban "szedtem föl", de a többször mentem hozzá államiba is. Föltűnt, mintha nem ugyanaz az ember volna. A magánban kedves, csevegős, kimondottan bratyizós, az államiban morcos, néha élesen beszólt, néha nem fogadta a köszönésemet, volt, hogy azt mondta egy másik dokinak valamire a fülem hallatára, "fingom sincs". Rákérdeztem, mi az oka ennek, és azt mondta, nem ellenem irányul, a beteganyag és a kórházi káosz "hat rá". Gondolom, az állami az alaposan proletarizált társadalmunk mély merítése, és szervezeti szinten is primitívebb képződmény lehet, mint egy magánkórház vagy rendelő, ahol már csak az árak is komoly bemeneti szűrőt jelentenek.
2023. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!