Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Több, mint fél éve őrlődöm...

Több, mint fél éve őrlődöm azon, hogy milyen döntést kellene hoznom, de nem tudok dönteni, hogyan kéne cselekednem?

Figyelt kérdés

A koronavírus elleni védőoltás felvételéről lenne szó. Amikor megjelent az oltás januárban, biztos voltam benne, hogy majd beoltatom magam, majd ahogy telt az idő, egyre inkább elbizonytalanodtam. Nagyon örülök az oltás létezésének, jó dolognak tartom. Nem vagyok konteós, nem hiszek azokban az őrültségekben.


Már többször elhatároztam magam, hogy felveszem az oltást, de az utolsó pillanatban mindig meghátráltam. Valami belső érzés nem akarja, hogy felvegyem, és nem tudom, hogy mit kéne tennem. Hallottam a sok mellékhatásos sztoriról is, minden fb bejegyzés alatti kommentek 80 százaléka a mellékhatásokról szól, ennyi ember nem hazudhat. Közben ismerőseim, akik felvették, nincs bajuk. A szüleim erősen presszionálnak, főleg az anyukám, hogy vegyem fel, de nem tudom, valahogy nem visz rá a lelkem.


Mit tegyek? Mire hallgassak? A belső megérzésemre, vagy merjem vállalni, nem lesz bajom?


Lassan megőrülök már ettől az egész covid, meg oltás mizériától, a könyökömön jönnek ki. Emellett állandóan hergelem is magam.


2021. dec. 16. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Vilagszerte mar milliard feletti embert oltottak be, nem lett tomegesen bajuk. Termeszetesen elofordulhat, hogy valakinel komolyabb mellekhatasok lepnek fel, de nem jellemzo.


Nezd, en felvettem az oltast, azota mar kb el is felejtettem, aztan ennyi. Az ismerosi koromben senkinek nem lepett fel komolyabb mellekhatas.

2021. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Azok akik nem oltatnak, sokkal hangosabbak ebben a témában, mint az oltottak, és általában ők azok akik az oltás mellékhatásaival riogatnak. Nekem a családom és a barátaim java része be van oltva és senkinek semmi baja nem lett tőle, de ezt nem kezdem el facebookon minden vakcinával kapcsolatos cikk alá kommentelgetni, mert jönne egyből az oltásellenes csapat leidiótázni és lehazugozni, ez a stressz meg köszönöm nem hiányzik a hétköznapjaimba... Szerintem rossz helyen kérdezősködsz, gyk-n is nagyon sokan kampányolnak az oltás ellen, ha releváns infót akarsz akkor beszélj olyan ismerőseiddel akik be vannak oltva, hogy ők mit tapasztaltak. Figyeld meg, alig fog eltelni pár másodperc és már kapom is a 0%-ot erre a válaszra, annak ellenére hogy a lakosságnak már nagyobb része be van oltva, tehát velem értene egyet. Valamiért azok az emberek akik nincsenek beoltva, sokkal jobban szívükre veszik ezt az ügyet, félnek hogy kötelező lesz az oltás, borzasztó dühösek és ezt gyakran abban élik ki hogy facen és itt is szajkózzák, hogy mindenki hülye aki oltat és mind meg fogunk halni az oltás miatt. Aki meg beoltatta magát az legtöbbször már nem is foglalkozik ezzel az egésszel, éli az életét. Én se fogok most itt neked az oltás előnyeiről papolni egy anonim oldalon, mivel lennél előrébb vele? Nem ismersz, nem tudsz rólam semmit. Miért hinnéd el bármit is mondok neked?

De ha belegondolsz, írod h a kommentek 80%-a a mellékhatásokról szól, úgy hogy neked is sok ismerősöd már be van oltva és semmi bajuk, szerinted mennyire releváns akkor amit a facebook kommentekben olvasol?

Itt gyk-n ha utánanézel vakcina témában néhányan milyen kérdéseket tesznek fel: "fél évvel oltás után derékfájás kialakulhatott-e az oltás miatt????"( hülyéskedsz? ) vagy valamelyik nap valaki kiirta hogy oltaskárosult, es nem tudja kihez forduljon, mert a betegjogi képviselő lerázta, majd kommentben megírta hogy szerinte 3 héttel oltás után volt anafilaxiás sokk-ja a vakcinától...és szentül hiszi hogy ő oltáskárosult és az összes orvos és a betegjogi képviselő is benne vannak a nagy összeesküvésben. Aki valamennyire jártas az egészségtudomány területen az tisztában van vele hogy ezek mekkora ostobaságok. Azoknak a facebook kommentelőknek azonban, akik hevesen osztják az észt az oltás mellékhatásairól, hidd el nem nagyon van fogalmuk az emberi test és az oltások működéséről.

Leírtam a véleményem, de inkább nem is fogok visszatérni ehhez a topichoz mert mindjárt jönnek páran fröcsögni hogy mekkora barom vagyok, és erre nincs szükségem, nem állok le senkivel ebben a témában vitatkozni mert semmi eredménye nem lenne, csak jól felhúznám magam. Szép estét! :)

2021. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

3 héttel az oltás után anafilaxiás sokk. 🤦‍♂️ Hát ez nagy baromság. Az anafilaxiás sokk szinte azonnal előjön, miután beviszi az ember azt az anyagot a szervezetébe, amire allergiás.

2021. dec. 16. 17:00
 4/7 anonim ***** válasza:

A face oldal 99%-ban kamu, rengeteg beteg ember ott éli ki a fantáziáját, szóval ENNYI EMBER is hazudhat, föleg, hogy sokat többszörös regisztrációval vannak fenn!

Egészségügyben dolgozó családtagjaim vannak, több ezer embert ismernek, aki oltatta magát, mellékhatásokat csak nagyon kevésnél tapasztaltak.

2021. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vettem volna fel, ugyanígy őrlődtem de aztán köteleztek rá. Felvettem eddig kettőt, január közepén esedékes a harmadik. Pár napig rosszul voltam az első után de szerencsére egyéb mellékhatást nem észleltem. Környezetemben olyat nem ismerek aki belehalt, és egy ismerősöm van aki hosszabb távú mellékhatásoktól szenved (folyamatos szédülés, szívritmuszavar oltás óta).

A kórházakban egyébként az oltatlanok vannak többen, bár mindjárt jön valaki aki majd leírja hogy biztos fizetett propagandázok stb stb stb... többek közt ezért sem szoktam senkit rábeszélni és hitetlenkedő posztok alá kommentelni. Mindenki tegyen belátása szerint.

2021. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem szabad hagynod senkinek hogy befolyásoljon. Olvass róla minél többet, az előnyeiről, hátrányairól, kockázatairól, a vírus veszélyeiről, statisztikákról, olvass bele néhány konteóba is és utána döntsd el amikor már több információd van, mert nem biztos hogy az lesz számodra a helyes választás ami másoknak is.
2021. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert politikát csináltak az oltásból, és ellentmondásos információk vannak. Durva mellékhatása/szövődménye lehet az oltásnak (pl autoimmun betegség), de ugyanúgy a covidnak is. Sajnálatos, hogy nem nyílt lapokkal játszanak a kormányok szerintem egy országban sem, és ez jó táptalaj a konteóknak.

Most, hogy bevezeti a kormány az oltási kártyát a védettségi helyett, ez szintén azt mutatja, hogy politikáról van szó, nem maga a védettség a lényeg (tehát hiába alakul ki védettség nálad azért, mert átestél rajta, nem számítasz védettnek, mert az oltást akarják beléd erőszakolni).

És amiatt is politika, mert én pl be vagyok oltva 2 Pfizerrel, de olyan országban kaptam, aminek nincs Magyarországgal egyezsége, így Magyarországon nem ismernek el engem oltottnak. Tehát még önmagában az oltás sem elég nekik. Nyáron haza szándékozunk költözni Magyarországra, és fogalmam sincs, hogy mi lesz az oltásommal. Nem kívánok még plusz két oltást felvenni csak azért, hogy védettségi igazolványt kaphassak, főleg, hogy most az EU-s egészségügyi hatóság nyilatkozott, hogy a gyakori oltás éppen gyengíti az immunrendszert, és ők az évi egyszeri oltást javasolják, mint az influenza esetében.

2022. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!