Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van remény arra, hogy később...

Van remény arra, hogy később ne legyen kötelező az egészségügyben a covid elleni harmadik védőoltás vagy csak az időmet pazarolom így az egyetemen?

Figyelt kérdés

Egészségügyi egyetemre járok. Még csak most kezdtem szeptemberben, tehát első féléves vagyok. Magát a képzést eddig szeretem, viszont a covid ellen csak kétszer oltottak be és a harmadikat úgy döntöttem, hogy nem fogom felvenni.

Egyből az volt az első gondolatom, hogy kiiratkozom azonnal és nem pocsékolom az időmet, viszont a szüleim azt mondják tartsak még ki, hátha mire odakerülök addigra vége lesz és nem fogják figyelembe venni, hogy hány vakcinával vagyok beoltva.

Viszont én nagyon nem ezt érzem, hanem sokkal inkább azt, hogy az eüben hamarosan a negyedik is kötelező lesz és ez a szám csak növekedni fog, engemet pedig ez rohadtul demotivál. Mától már tanulni kellene mert január elején vizsgám lesz, de ha erre gondolok elmegy a kedvem is tőle.


Ti mit gondoltok? Maradjak vagy ne pocsékoljam tovább az időmet?


(nem vagyok egyébként oltásellenes, minden vakcinát felveszek/felvettem amit kötelezően előírtak már korábban pl. Hepatitis, de ebben a koronavírus elleni vakcinában nem tudok egyelőre megbízni olyan mértékben, hogy félévente-negyedévente oltassam magam)



2021. dec. 27. 00:38
A kérdező szavazást indított:
Lépj ki! Ne pocsékold az idődet így, mert ezt négy év múlva is kérni fogják
Tarts még ki legalább az év végéig, addigra úgyis eldől ez a kérdés
24 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
ja
2021. dec. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kutatóorvosnak mehetsz oltás nélkül is. Azt viszont nem tudom, hogy meg tudod-e úszni így a harmadik oltást, mert az eü hallgatókat vezénylik ki amúgy, ha nincs elég orvos.


Ha ki akarsz lépni, akkor viszont ne várj vele több félévet, mert ha második félévtől lépsz ki, akkor vissza kell fizetned. Viszont, ha elvégzed, akkor nem kell orvosként elhelyezkedned utána csak az országban kell dolgoznod 20 évből 6-t vagy 7-t.


Illetve lehet, hogy találsz olyan külföldi országot, ahol nem lesz kötelező a vakcina, akkor oda is kimehetsz orvosnak.


Ha ezt akarod csinálni, akkor tedd. Nálunk egyetemvárosban külföldön kötelező volt a két vakcina és úgy ment végig a vírus a diákságon, hogy senkinek nem volt tünete, amíg el nem kezdték 7-8 ember miatt a kontaktkutatást és ki nem derült, hogy több, mint 200 fertőzött van. (Produkált pozitív tesztet, mert még csak az orruk sem folyt). Van rá esély, hogy tényleg eltűnik a vírus.

2021. dec. 27. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha kettot felvettel, a harmadikkal mar ugyan mi bajod van?

Epp ugyeletben szivok. Kivancsisagbol raneztem a covid osztaly osszetetelere. Osszesen 34 beteg van, ebbol

- 19 oltatlan

- 1 egyszer oltott

- 7 ketszer oltott

- 4 haromszor oltott

- 3 ismeretlen oltasi statuszu.

Es sokat elarul, hogy mig az oltatlanok atlag eletkora 66 ev, addig a ketszer oltottaknak 74, a haromszor oltottaknak pedig 82!!!

Az intenziven (10 agy) pedig kizarolag oltatlan van.


Ha egeszsegugyben akarsz dolgozni, talan gondolkodj el ezeken…

2021. dec. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Csatlakozom az utolsóhoz, csak kicsit nyersebb leszek.

Ne akarj egészségügyis lenni ilyen bután.

Nem egy olyan betegség van, amire nem elég 1 oltás vagy annyira mutálódik, hogy szükséges a rendszeres újraoltás. Szerencsére nem 2000 évvel ezelőtt vagyunk, hogyha beteg lettél, akkor még agyon is ütöttek, nehogy rontást hoz másra

2021. dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Hagyd ott! Ilyen emberre nincs szükség az eü-ben
2021. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Hagyd ott, most még nem kell semmit visszafizetned. Szerintem egyébként sem neked való....
2021. dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mert ha a második félévet elvégzem és utána kilépek akkor vissza kell fizetni?

Én erről nem hallottam. Nem orvosira járok egyébként, hanem szülésznőire.

2021. dec. 27. 11:05
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
Hülye szülésznőre sincs szükség
2021. dec. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 Pont, ahogy hülye kommentelőre se
2021. dec. 27. 13:16
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha a második félévbe belekezdesz, és utána otthagyod, akkor igen, fizetned kell.


"Én erről nem hallottam."


Hát tudod el kellett volna olvasni a hallgatói szerződést az állami finanszírozásról, mielőtt aláírod beiratkozáskor...

2021. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!