Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van remény arra, hogy később...

Van remény arra, hogy később ne legyen kötelező az egészségügyben a covid elleni harmadik védőoltás vagy csak az időmet pazarolom így az egyetemen?

Figyelt kérdés

Egészségügyi egyetemre járok. Még csak most kezdtem szeptemberben, tehát első féléves vagyok. Magát a képzést eddig szeretem, viszont a covid ellen csak kétszer oltottak be és a harmadikat úgy döntöttem, hogy nem fogom felvenni.

Egyből az volt az első gondolatom, hogy kiiratkozom azonnal és nem pocsékolom az időmet, viszont a szüleim azt mondják tartsak még ki, hátha mire odakerülök addigra vége lesz és nem fogják figyelembe venni, hogy hány vakcinával vagyok beoltva.

Viszont én nagyon nem ezt érzem, hanem sokkal inkább azt, hogy az eüben hamarosan a negyedik is kötelező lesz és ez a szám csak növekedni fog, engemet pedig ez rohadtul demotivál. Mától már tanulni kellene mert január elején vizsgám lesz, de ha erre gondolok elmegy a kedvem is tőle.


Ti mit gondoltok? Maradjak vagy ne pocsékoljam tovább az időmet?


(nem vagyok egyébként oltásellenes, minden vakcinát felveszek/felvettem amit kötelezően előírtak már korábban pl. Hepatitis, de ebben a koronavírus elleni vakcinában nem tudok egyelőre megbízni olyan mértékben, hogy félévente-negyedévente oltassam magam)



2021. dec. 27. 00:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk a Neptun kezdőlapján van az éppen aktuális államilag támogatott hallgatói szerződés ( tehát be sem kell lépni). Ott is írják, hogy egyetlen féléved van, amit nem kell visszafizetned.

( Osztatlanon van kettő)

Talán illett volna elolvasni...

2021. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

"ebben a koronavírus elleni vakcinában nem tudok egyelőre megbízni olyan mértékben, hogy félévente-negyedévente oltassam magam"

És az influenza elleniben? Azt is újra és újra be kell adatni, nem? Azzal mi újság?

Ha ennyire nem bízol az orvostudományban, mit keresel az orvosegyetemen?

2021. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
33%
Attól, hogy lepontozzátok azt, akinek igaza van ( az államilag támogatott szerződéses témában), nem lesz nektek igazatok...
2021. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%
Az első 2 oltás után erős mellékhatás volt, azért nem mered a harmadikat? Ha magas az ellenanyag szinted, mert pl most vagy túl a víruson, akkor gondolom nem kell 3., nem? Tudtommal akkor x hónapnak el kell telni. Nem voltál mostanság beteg?
2021. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%
#12, és szerinted a kérdező oltogattatja magát influenza ellen?
2021. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
Az megvan kérdező, hogy más oltások is kötelezőek az eü dolgozóknak?
2021. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%

"és szerinted a kérdező oltogattatja magát influenza ellen?"

Teljesen mindegy, hogy eddig mit tett. Ha az egészségügyben képzeli el a jövőjét, nem kéne ennyire elzárkóznia az orvostudomány vívmányaitól.

2021. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem bőven van rá esély, mivel mindenhol azt olvasni, hogy az omikron jóval enyhébb, mint a többi variáns és jóval fertőzőbb. Ha mindenki ezt kapja el majd, valószínű jóval kisebb lesz a mortalitása is a virusnak.
2021. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!