Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánorvos adhat beutalót...

Magánorvos adhat beutalót állami ellátásra?

Figyelt kérdés

Van néhány anyajegy, amit le kéne szedetnem. Az sztk bőrgyógyász március végére tud időpontot adni, ha magánba megyek ugyanahhoz, akkor már kedden. Ezzel annyira nem is lenne bajom, viszont vagy 5 anyajegy tuti levevős, az magánpraxisban vagy 150-200,000 Ft.

A magánbőrgyógyász tud beutalót adni állami kórház sebészetére most? Mert 1-2 éve tudott, de valamit módosítottak tavaly nyáron.

A második kérdés, hogy ha ad is beutalót, csak a lakhelyem szerint illetékes sebészet fogadja el ezt, vagy mehetek másik kerület/város sebészetére is vele?

Köszi



2022. jan. 10. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem
2022. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sebészet nem beutaló köteles. Csak a helyi szakrendelőbe menj el, állj sorba. Ott a sebészeten megmondják mi legyen, vagy továbbküldenek bőrgyógyászatra, nem veszítesz semmit
2022. jan. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es, rosszul fogalmaztam, tényleg nem kell a sebészetre beutaló, viszont bőrgyógyászati lelet kell az anyajegyekhez, hogy ők ott levegyék, de akkor ezzel a lelettel végül is én mehetek akárhová? Ez esetben viszont gondolom legalább az nem köt, hogy maganorvos lelete vagy sem🤔
2022. jan. 10. 08:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el nyugodtan a magán bőrgyógyász papírját az állami rendelésre, el kell hogy fogadják. Én így vetettem le egy szemölcsök, csak elmentem a sebészeten, mert a bőrgyógyász időpont fél év lett volna. Ott ránéztem, mondták ehhez nem kell bőrgyógyász, és azonnal le is kapták ott helyben. Anyajegyhez azért gondolom kell a papír. #2 vagyok
2022. jan. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elektrosebészeti beavatkozás magánban kb. 30-70 anyajegy is 12-25 000 Ft.

Minden évben járunk.

Keresni kell ezt az árfekvést, de létezik.

SZTK-ban is volt, hogy égettek le nekem ingyen.

A sebész az vág, annak marad nyoma, égetésnek nem.

2022. jan. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszához csak annyit fűznék hozzá, hogy a legtöbb anyajegyet nem ajánlott égetni, hiszen akkor az már nem küldhető be szövettanra. Ami azért elég fontos. Nekem azt mondta a bőrgyógyászom, hogy egy normális orvos nem fogja az égetést választani.
2022. jan. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy egy magánorvosi rendelőről, ahol minden anyajegyet elküldenek szövettanra, de ebből kifolyólag, ha több tucatot kell levenni, az csillagászati összegbe fog kerülni.
2023. jún. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!