Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek mi a legnagyobb...

Szerintetek mi a legnagyobb hibája az egészségügyi rendszerünknek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 21. 12:38
A kérdező szavazást indított:
Kevés pénzt kap az egészségügy
Nem megfelelő az egészségügyi dolgozók képzése, nem elégséges a tudásuk
Nagyon nagy a szakemberhiány az ágazatban
Gonosz gyógyszergyárak mérgezik az embereket és más konteók
A fentiek közül az összes
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
1,3
2022. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
70%
A fizetés és a finanszírozás.
2022. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Az hogy kb. nincs is eü. rendszerünk :)))
2022. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
A forráshiány nyilván benne van. De. Szervezetlenség a köbön. Nincs ellenőrzés, számonkérés, senkit nem érdekel, hogy miért csak pár órában rendelnek, azt miért nem kezdik el időben, miért adnak terhesgondozásra mindenkinek ugyanazt az időpontot, miért nem tesznek közzé a változásokról infókat, miért van ekkora papírozás, bürokrácia. Ebből rengeteg nem pénzkérdés.
2022. jan. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

'Nagyon nagy a szakemberhiány az ágazatban'

? 'Talán' mert.:

'Kevés pénzt kap az egészségügy'

Eggyik válasz a másikból következik.


Ne is haragudj kérdező elég gáz, ahogy a szavazási opciókat megadtad.


De bármi a világon amibe nincs elegendő pénz bele rakva az nem működhet jól. Mert kb. szinte mindenhez kell a konkrét kérdésedhez a címbe meg pláne.

Ha valaki most végez valami egészségügyi képzést és állami eü. fog dolgozni az pusztán azért lehet első sorban, mert külföldön vagy magán szférába nem tud elhelyezkedni. Mert miért menne amúgy valaki az államiba, ha tudható túl lessz terhelve a legtöbb helyen Spártaiak a körülmények (Nyugati modern intézményekhez viszonyítva, ha csak az infrastruktúrát nézzük.) Akkor is a túlterhelés a fő gond és méltánytalan fizetés (sok más helyen is sajnos ez a helyzet) amiből max. akkor tud megélni tisztességesen, ha a párja 'rommákeresi' magát.

Tisztelem így is az ott dolgozókat még ha azért is dolgoznak az államiba mert nincs más lehetőségük váltani.


'Gonosz gyógyszergyárak mérgezik az embereket és más konteók'

Bármilyen hihetetlen a gyógyszerészeti cégeket első sorban profit hajtja én még soha nem hallottam 'non profit' gyógyszergyártó cégről.

Az más kérdés a Nyugati Akadémikus Orvoslás legtöbb esetben csak tüneti kezelést alkalmaz. Nem holisztikus szemléleten alapul. És mivel a profit az irányadó ezeknél a cégeknél hát mivel lehet növelni a profitot, hogy minnél több terméket - gyógyszert eladnak. Az nem egy fő szempont, hogy a gyógyszer segítségével valaki mi hamarább teljesen helyre tudjon jönni. Már csak azért sem mert nem a kiváltó okot kezel a gyógyszer többnyire ezért sokszor további életében szedheti a kedves beteg vheti a pirulákat és növelheti a gyógyszergyárak profitját. Itt azért van profit szóval keményen bele szólnak a 'gyógyításba'.


Persze ez csak az én véleményem, nyugodtan meg lehet cáfolni, ha rosszul látom.

2022. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Te nagyokos. Nem adtam meg gázul a válasz opciókat, egyszerűen csak a véleményekre voltam kiváncsi.


Úgy tettem fel a kérdést, hogy mi a legnagyobb hibája az egészségügyi rendszernek, és itt mindenki arra bök rá, amit megfelelő válasznak ítél meg.

2022. jan. 23. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom szerint az "eü. élmény" elsőszámú meghatározóza az az alkalmazott, akivel találkozom. Maga az orvos, ápoló, aszisztens, ...

Ha ezek lelkiismeretesek, nem fásulnak bele a munkájukba, kedvesek, akkor elégedett vagyok.

Az unott, hatalmaskodó, lusta, lelkiismeretlen dolgozók - ugyan úgy, mint más szakmákban - rásütik a bélyegét egy eü. ellátásra.

Természetesen a pénz is kevés, de a legtöbb baj az előbbiekkel van.

2022. jan. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem egyik sem. Az egészségügy amúgy is egy feneketlen zsák, nincs az a pénz, amit ne lehetne belé tölteni. A probléma szerintem az egészségügyben dolgozó, különféle emberekben van. Az egyik flegma, a másik buta, a harmadik sz*rik mindenre, a negyedik meg végre jól végzi a munkáját. Egyszerűen igénytelenül állnak hozzá a munkájukhoz. Tisztelet annak a néhány kivételnek, aki van.
2022. jan. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Most olvasom, 7-es hozzászóló is nagyjából ugyanezt fogalmazta meg. Szóval a fő ok a benne dolgozó különféle emberek.
2022. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Én megfordítanám a kérdést miért van olyan nagy szükség az egészségügyre?


Mert nincs megelőzés prevenció egy egészségesen működő társadalomba ahol alapvetően szinte mindenki spórtól, fitt az iskolába van egészségre nevelés a médiából nem csak a sok szemét zúdul az emberekre ott töredék embernek kell igénybe venni az EÜ szolgáltatásokat. Egy élsportoló nem eszik Mekis kajákat pl. nyakra főre. Max. néha-néha mert tudja nem egészséges. Ez egy példa a millióból.

2022. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!