Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Névváltoztatás után az új név...

Névváltoztatás után az új név hogyan kerül be az egészségügyi ellátási rendszerbe?

Figyelt kérdés

Átírják az elektronikus anyakönyvi rendszer alapján? Vagy nekem kell bejelentenem? Ha nekem kell, akkor hol? Csak központilag? Háziorvosnál be kell jelenteni? Szakorvosoknál?

Mi a helyzet a magánorvosokkal. Pl. fogorvoshoz magánrendelőbe járok. Ott be kell jelenteni bizonyos határidőn belül, vagy elég csak akkor, amikor egyébként is mennék kezelésre?

Születési név megváltoztatásáról lenne szó.



2022. jan. 30. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tajkártyán cserélik a neved de a száma marad.

A Tb irodában kell ezt jelezned .

2022. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, jelezned kell mindenhol. A TAJ szám ugyanaz marad, de mivel az adatokat minden eü. intézményben manuálisan rögzítik fel, ezért ott jó ha jelzed, de pl. nálunk át lehet írni, ha látom minden adat egyezik, csak a név nem. Ha teljesen más, akkor rákérdezünk, ha mondjuk férjezett név lett belőle, akkor egyértelmű.
2022. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!