Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik veszélyesebb és miért:...

Yuda kérdése:

Melyik veszélyesebb és miért: az altatásos műtét, vagy a gerincvelő érzéstelenítés?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz egy kisebb lábműtétem,egy cisztát távolítanak el a lábszáramból-már azt sem értem hogy nem lehet ezt helyileg érzésteleníteni,miért kell csak ebből a kettőből választanom-de egyik sem szimpatikus.

Az altatás azért nem,mert öntudatlan,kiszolgáltatottabb nem lehet az ember,mint így,illetve csak van egy félelem,hogy visszaébred e az ember


másik: a gerincvelőt,ha nem jól találnák el mégsem,akkor meg bénulás.


2008. dec. 16. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem manapság tök kicsi a rizikója mind a kettőnek, ritkák a mellékhatások. engem már mind a kettővel műtöttek, altatásnál tudom,az a rossz,ha érzékeny vagy az altatószerre,akkor mikor felébredsz jó nagyokat fogsz hányni (RITKA), a gerinérzéstelenítésnél ezzel nem kell számolni és ha azt csinálod amit a doki mond a szurinál,nem is lesz semmi baj (jól el kell lazulni)
2008. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szövődményei mindkettőnek vannak. Helyi érzéstelenítésben azért nem lehet, mert ott nincsenek olyan idegek amit tartósan lehetne blokkolni. A legközelebbi beidegzés a gerinc velő.

Szóval az altatás szövődménye a legrosszabb ha túl érzékeny vagy valamely szerre, hogy kómában maradsz. A gerinc velői pedig ha rosszul szúrnak vagy éppen bele mozdulsz a bénulás. Nem tudom melyik rosszabb.

DE ma már nagyon körültekintőek az orvosok, egészen más szerek vannak mint mondjuk 10 évvel ezelőtt.Biztonságosabb sokkal .Ha nem tudod el dönteni konzultálj az aneszteziológussal, egy műtét előtt úgyis kell. Egyébként ha a magad részéről nem akarsz kiszolgáltatott lenni akkor inkább a gerinc érzéstelenítés.

2008. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez a belemozdulás ijesztő-önkéntelenül is összerándulhat az ember,főleg akinél sosem volt még ilyen...


Az öntudatlanság az meg maximális kiszolgáltatottság... de talán mégis ez-nem tudom.Egyik sem vonz.

Végül úgyis rám bízzák,hogy én döntsek:nem egyszerű...

2008. dec. 16. 14:54
 4/6 anonim válasza:
100%
Szia.engem is mütötek mindkettövel!De ha választanom kellene tuti az altatást választanám!Nekem amiota érzéstelenitésel mütötek több mint egy éve azóta is fáj a hátam!Amugy egyébként lefognak igy tuti nem tudsz nagyon megmozdulni!Azt hittem utána lebénulok nem tudtam mozdulni anyira fájt!Rádásul a fejem majd szét ment utána két hétig fájt a fejem !Algpirinem éltem!Holott a fejemet nem is mozgatam!
2008. dec. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen-azt mondták választhatok-azt hiszem akkor az altatás lesz a nyerő: "két rossz közül válaszd a kevésbé rosszat! "
2008. dec. 17. 20:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szakmai véleményre is kiváncsi vagy: mindig a lehető legkisebb traumával járó beavatkozást kell választani, ami a legkevésbé avatkozik be a szervezet normális működésébe. Gondolom egyértelmű, hogy ez a gerincvelői (spinalis) érzéstelenítés. A városi legendákkal ellentétben a spinálnak nem lehet bénulás a mellékhatása, ugyanis ebben a magasságban már nincsen gerincvelő, az jóval magasabban véget ér ( [link] itt csak leszálló idegek úsznak a spinalis folyadékban, ezek meg amúgy is kitérnek a tű elöl. A spinal egyetlen előforduló szövődménye az elhúzódó, nehezen csillapítható fejfájás - ha nem tartod be az altatóorvos utasításait, és idő elött felemeled a fejed vagy nem iszol elég folyadékot műtét után. Ezzel szemben az altatás mellékhatásairól könyvet lehet írni, az hogy megfájdul a torkod a tubustól, csak kényelmetlenség...
2008. dec. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!