Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvoshoz forduljak? Sz...

Milyen orvoshoz forduljak? Szédülés, bizonytalanság

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen orvoshoz kellene forduljak... Ti mit gondoltok?

Nagyon fura panaszaim vannak.. sokszor olyan, mintha egy egy pillanatra megszédülnék, vagy egyensúlyomat veszteném,nem is tudom igazán mert nem tudnám konkrét szédülésnek érezni.. még azt sem sikerült meghatároznomhogy pontosan mikir van ez.. van mikor így érzem és van mikor napokig egyszer sem... pl az utobbi napokban akkor érzem,mikor kimegyek szünetre, vagy esetleg étkezés után.. néha a menstruációt megelőző napokban erősebben érzem.. olyan bizonytalan érzés... nem-e az agyam játszik velem.. nem tudom

Gyakran vérzik az orrom, de az csak akkor ha kifújom és hamar el is áll, valószínüleg gyenge az érfalam.

Kávét feketén nem, de capuccinót szoktam inni, de ha nem iszom is van ez a szédülős dolog.

Néha kis fájdalnat érzek közel a szívemhez, ezt sem mindennap... néha igen, pár napig, aztán semmi.


Nem tudok háziorvoshoz elmenni, kulfoldon élek, egyelőre szeretnélek titeket kérdezni, ti mit gondoltok, s közben én még keresgélek is, légyszi aki savazni akar, keressen mást...



2022. febr. 17. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is ez volt nem rég és utána olvastam. Bár fiú vagyok, szóval nem tudom neked van-e összefüggés a menzi között.

Elvileg a szédülést az okozza, hogy kálcium-karbonát szakad le az érfalról és megakad a füledben az ún. csigánál az egyensúly érzékelésért felelős folyadék előtti erekben. Ezt okozhatja külső megterhelés, időjárás változás ilyenek. A másik hirtelen vérnyomás csökkenés. Mostanában eléggé hülye az időjárás, lehet front érzékeny leszel.

2022. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%
A vérnyomásodat ellenőrizd, és ha gond van, kezeltesd. Étkezésedre ügyeljél, és fogyazz kellő mennyiségű folyadékot. Tudod, ezek az élet alapszabályai. Érdemes őket betartani.
2022. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!