Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Negatív troponin-i és negatív...

Negatív troponin-i és negatív EKG mellett kizárható az infraktus?

Figyelt kérdés
Keringésem olyan viszont mintha összeomlott volna, a szívbeszúrás óta nem áll fel a farkam és elment az erőm.
2022. márc. 15. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit részleteznéd hogy kezdődött , és mi történt ?
2022. márc. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy kezdődött hogy olyan magas lett a pulzus meg a vérnyomásom hogy nem tudtam eludni, hidegben sem fáztam stb. Tartott egy hétig. Majd éjszaka azt éreztem hogy a gyomrom fáj, megnyomja a szívet ami beleremegett és lezsibbadt a hátam meg fájt a jobb karom kisugárzott mindenfele stb. Utánna 1-2 napra rá leesett a vérnyomás, hol jött hol nem a vizelet, mintha a vesék is megvadultak volna, nincs merevedésem, elő sem idézhető stb annyira leesett a vérnyomás. Már kezdek jobban lenni de még mindig gyenge vagyok meg vannak ritmuszavarok.
2022. márc. 15. 01:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyi volt s pulzus és vérnyomás ,és mennyi mostanába ?
2022. márc. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
160/89 103as pulzussal volt akkor az átlag, ma délben meg pl 105/58 74,es pulzussal.
2022. márc. 15. 21:50
 5/5 Cubina ***** válasza:

Sem a 160-s felső, sem az 58-as alsó érték nem normális.

Ezt találtam a neten a problémáról:


Az ingadozás okát minden esetben gondosan ki kell vizsgálni, hiszen számos ok állhat a háttérben. Ritkán bár, de akár egy mellékvesetumor is okozhat ilyen panaszt - ez kivizsgálással kizárható vagy megállapítható. Hasonló képet adhat a pánik szindróma, illetve a pajzsmirigy-túlműködéssel járó hipertóniás krízis is. A gondos, akár több szakterületet magában foglaló kivizsgálás és a 24 órás vérnyomásmérés tehát számos ilyen kérdést tisztázhat.

- Bizonyos esetekben megfigyelhető a már kezelés alatt álló hipertóniás páciensek vérnyomás ingadozása is, amely 100/60-200/120 Hgmm között is lehet. Ez vagy a rosszul szedett gyógyszerek, vagy a túlkezelés miatt alakul ki, vagy eleve sok gyógyszert kap a beteg, és akkor egy nagyobb vérnyomásesést egy nagyobb vérnyomás-emelkedés követ – ismerteti dr. Sztancsik Ilona, a KardioKözpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta. - A kóros ingadozás tehát egy szabályozási zavar, amit vagy háttérbetegség, vagy nem adekvát kezelés okoz. A kivizsgálás eredményeire támaszkodva az életmódváltás (megfelelő étrend, és szakember segítségével elsajátított testmozgás végzése) és az esetleg korrigált gyógyszeres kezelés lehetővé teszi, hogy a vérnyomást a megfelelő értékek között tarthassuk és orvosolhassuk az ingadozást is.

2022. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!