Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kizárható az infarktus esélye...

Kizárható az infarktus esélye 20 éves nőként, ha negatív az EKG és a szívultrahang?

Figyelt kérdés
EKG teljesen negatív, szívultrahangon s.tachicardya-t látott, arra MagneB6-ot szedek és elmúlt. Igaz, dohányzom, de leteszem a cigit is. Igaz nincs esélye, hogy infarktusom legyen? Mióta tavaly rosszul lettem, csak ezen jár az eszem ha van egy csepp időm, hiába februárba voltam vizsgálaton. 20/N

2018. jún. 18. 18:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve vérvételen is voltam, a vérképem tökéletes lett, ha ez számít.
2018. jún. 18. 18:44
 2/9 anonim ***** válasza:
A régebbi, illetve jelenlegi infarktust kimutatják ezek a vizsgálatok, de garantálni semmi nem képes, hogy soha nem is lesz neked infarktusod.De hát ezen kár folyton aggódni, hiszen ha állandóan ezen stresszelsz, valószínűleg feleslegesen, hiszen alapvetően egészséges vagy, nos az a stressz kétség kívül ártalmas! A cigit hagyd el, szedd a vitaminokat .Azzal minden tőled telhetőt megtettél a szívbaj ellen.Többet nem tudsz tenni, tehát felesleges a további aggodalom.
2018. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt mondod rosszul lettél. Lehet, hogy kihordtál egy infarktust, ilyen van. Egyébként, ha egyszer megtörtént, jobb odafigyelni, mert megtörténhet még egyszer, de ez egyáltalán nem biztos.

Jelenleg ha jól érzed magad, akkor figyelj oda az egészségedre és tedd le a cigit. MOST. Holnap már nem kéne rágyújtani. Lehet nem attól van, de inkább nem kísérleteznék, mert mi van, ha de?

2018. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt mondták szervi eltérés nincs, illetve utána sokszor rosszul lettem , általában indulás előtt , tehát inkább pánikrohamnak tudtam be. Létezne, hogy ilyen fiatalon rejtett betegség nélkül is infarktusom legyen ? Ne már , ettől nem nyugodtam meg.
2018. jún. 18. 19:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, és ha mikor idom van és ezek jutnak eszembe , utána testi tüneteket is produkálok, ezért gondolom, hogy pánik , csak attól felek, hogy mi van ha a következő nem pánik lesz, hanem valós, ezért kérdeztem.
2018. jún. 18. 19:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Mik a tüneteid pontosan? Egyébként bármilyen korosztálynak lehetnek rejtett betegségei. Nekem is gyakran fáj a szívem. De én tudok is róla... (25f) Az infarktus azt jelenti, ha elzáródik a szivednek egy része. Azt mondod már jobban vagy? Akkor szerintem nincs gond, csak figyelj magadra
2018. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
néha szurkálódás , de nem is pont a szivemnel, hanem inkább tőle balra és feljebb , van h nehezen veszem a levegőt , a pulzusom felszalad az egekbe , lever a víz , forró vagyok (ebből gondolom h nem infarktus mert akkor hideg verejtek lenne ) , van néha nyomó érzés a mellkasban , de az is feljebb van , mint ahol ,,kene lennie "
2018. jún. 18. 19:28
 8/9 anonim ***** válasza:

A szúró jellegű fajdalom és hogy 20 éves vagy, már majdnem teljesen kizárja az infarktus esélyét. A komment végén linkelt táblázattal szokták megbecsülni a szív-érrendszeri halalozás 10 éves bekövetkeztének reletív kockazatát. Mint látható, 40 év alatt nem is használható, mert akkor gyakorlatilag 0 az esélye egy infarkztusnak (de azért előfordulhat bizonyos genetikai rendellenességek esetén). Szóval nyugi, nme kell izgulnod! :)

[link]

2018. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. jún. 19. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!