Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MRI vizsgálat során arra...

MRI vizsgálat során arra gondoltam, hogy esetleges bezártságérzet miatt alváshoz használt szemtakaróval próbálkozok, vagy az csak rátesz egy lapáttal ilyenkor?

Figyelt kérdés
Közel egy órányi tartamú vár rám, ezért is merült fel ez. Egyszer volt már régebben MRI-m, akkor a 25 perc végefelé már elég kényelmetlen érzés volt (csengetni nem kellett), és szerintem azóta mentálisan nem javultam éppen amiatt a (bél)betegség miatt, ami a jelen vizsgálatot igényli.
2022. márc. 28. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Engem biztosan megnyugtatna, ha legalább látnám magam körül a dolgokat. A szem lefedésével még kiszolgáltatottabb az ember. De ha úgy érzed, hogy neked segítene, akkor próbáld ki.
2022. márc. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is van egy ilyen gyanúm, de hátha próbálta már valaki. Tulajdonképpen attól tartok, hogy kinyitom a szemem "kíváncsiságból", így viszont lehetnék akármilyen kíváncsi :) (egyébként az életben nem használtam még alváshoz ilyet)
2022. márc. 28. 16:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Oda, semmit nem vihetsz be.

Nekem nemrég volt 51 perces (nyaki, és lumbális gerinc) felvételem, még a saját (orvosi) maszk sem lehetett rajtam.

Adtak egy másikat, amiben nincs fém merevítő.

Abban is csak a terembe mehettem be, ott le kellett raknom. A gépben már nem lehetett rajtam.

Egy zárt "csőről" beszélünk, de igyekeznek a bezártság érzetét csökkenteni. Levegőt fújnak rád, nem teljesen sötét.

Csukd le a szemed, mikor a kezedbe nyomják a pánikgombot, és csak akkor nyisd ki, mikor szólnak hogy végeztünk. Addig próbálj másra gondolni.

2022. márc. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3/3: annyi infót kaptam, hogy "lehet" fordított irányból is végezni (pontosabbat nem mondott akinél időpontot foglaltam), így akkor esetleg kilóghat a fej valamennyire. Hátha...elég magas vagyok, 190, gondolom ez talán előny lehet ha ebben a formában zajlana, de gondolom nem lesz ekkora szerencsém.. Voltam már benne, emlékszem, folyton a "koporsó" analógia jutott eszembe, szerintem ezért lehettem ideges, aztán már hiába gondoltam tengerpartra, filmekre, csajokra relaxáció gyanánt, nem nagyon segített. :)
2022. márc. 28. 22:18
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem az agy a hangokból, visszhangból kitalálja, mekkora helyen vagy. Úgy tippelem, hogy nem segítene a szemtakaró.
2022. ápr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!