Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bőr alatti cisztám egyre...

Bőr alatti cisztám egyre nagyobb és fáj, műtét "talán" 3 hónap múlva kerülhet sor. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A jobb karomon, csuklóm közelébe egy bőr alatti ciszta található. (A karom tetején, így szerencsére nem zavar be gépi munkánál). Amikor elmentem bőrgyógyászhoz azt mondták pici, jóindulatú, ők nem is szedetnék ki, de én kérvényeztem. Elmentem vele sebészetre, ahol megnézték és mondták, hogy körülbelül 3 hónap múlva felhívnak időpontot adva a műtétre "talán"... Ez volt még 2 hete azóta jelenleg ez a cisztám olyan, mintha bedagadt volna, a kemény része pár milimétert nőtt, illetve mintha a környéke is belenne dagadva, tapintásra feszít, fáj, kipirosodott a bőröm a környékén. Néha önmagába fáj. Mindez egyébként egyik napról a másikra így picit megrémisztet. Mit tegyek vele? Menjek vissza bőrgyógyászatra, hogy nézzenek rá, vagy hagyjam Vácot, menjek inkább vele máshova (esetleg Veres) ahol lehet hamarabb kerűlne rám sor? Már a magánklinikán is elgondolkodtam, ellenben félek a húzós áraktól, most nem igen lenne alkalmas.

2022. ápr. 3. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha piros felette a bőr azt jelenti, hogy be van gyulladva. Ez magyarázza a fájdalmadat is. Próbáld meg pár percig naponta többször jegelni szárazon. Ha nem vagy allergiás a jódra kenhetsz rá Betadine kenőcsöt is, az is segíti, hogy múljon a gyulladás. Ha ezek ellenére is pár nap alatt nem csökken a pirosság vagy esetleg növekszik is, akkor vissza kell menni a bőrgyógyászatra. A sebészek gyulladt állapotban úgysem fogják megműteni, ahhoz gyulladásmentwsnek kell lennie a területnek.
2022. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. ápr. 4. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!