Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ilyen hosszúak a szakren...

Miért ilyen hosszúak a szakrendeléseken a várólisták?

Figyelt kérdés

Két beutaló nélkül igénybevehető rendelésre kértem ma időpontot dőpont: egyik május második fele

másik július vége


Mondanom sem kell, hogy konkrét panaszokkal fordultam volna orvoshoz, amiket nem kéne elhanyagolni...



2022. ápr. 12. 08:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Na vajon miért?…talán mert sok a beteg és kevés az orvos. Nem olyan bonyolult…

Nőgyógyászaton dolgozom, 15 perces időközökkel napi 16 időpontos beteg, plusz még egyszer ennyi soron kívüli, akinek akut panasza van. Egyszerűen nem fér bele több. Az orvosnak is meg az asszisztensnek is van egy munkaideje, amiben jellemzően még ebédszünet sincs egyébként… ennyi fér bele, és ez is már futószalag.

2022. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nekem is akut problémám van. Mindegy, majd megdöglök szép csendben.
2022. ápr. 12. 12:15
 13/21 anonim ***** válasza:
42%

Hát nálunk akit panasszal be lehet jönni soron kívül. Persze az esetek 70%-ában kiderül, hogy semmi akut nincs benne, csak a beteg érzi a saját problémáját nagyobbnak, mint amekkora…

Mi az a probléma, ami szerinted akkora, hogy május végéig “beledöglesz”?

2022. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Akut panasszal*
2022. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ahha, ahoz képest, hogy ebédszünet nélkül dolgozol, van időd ide irogatni... nagyon hiteles.


Amúgy természetesen senki nem kérdezte meg, mi a panaszom.

2022. ápr. 12. 12:34
 16/21 anonim ***** válasza:
39%

1. Ügyelet után vagyok, tehát van időm rá, igen. 24 órás műszak után talán megengedhető, hogy gyakori kérdésekre írogassak.

2. A kérdésre pont nem válaszoltál.

3. Ha szerinted sürgős, akkor elmész a háziorvoshoz, és ha ő is sürgősnek ítéli, segíteni fog.

2022. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Persze, 24 órás műszak egy szakrendelőben? Meg menjek házirovoshoz.
2022. ápr. 12. 12:45
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

Fuh,, látom nulla közöd van az egészségügyhöz. Tudod egy nőgyógyászattal rendelkező kórházban nem csak szakrendelő van ám, hanem szülőszoba is. Ahová bizony kell ügyeletes, ugyanis nem csak reggel 8 és du 2 között szokott szülés lenni. Szóval nyilvánvalóan nem a szakrendelőben van 24 órás ügyelet, hanem a kórházban a nőgyógyászaton. Tudod, a nappali műszak az telhet a szakrendelőben, a szülőszobán, a műtőben, a terhesgondozóban vagy az NST-ben, attól függően, hogy az emebr hogva van beosztva, aztán du. 4 órától jön az ügyelet.

És igen, ha bajod van, akkor első körben a háziorvoshoz kellene elmenni, és ha akutnak tartja a bajodat, akkor be fog küldeni az SBO-ra, vagy ad egy sürgős beutalót a szakrendelőbe.

De gondolom továbbra sincs semmi sürgős bajod, mert azt azóta sem sikerült leírnod, hogy szerinted mi az, amibe május végéig bele fogsz dögleni.

2022. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Akadj már le a kérdésről, te okoskodó troll! összevissza írod a hülyeséget. Én nem írtam kórházról, ezt is minek kevered ide.

Távdiagnosztizálni sem nem te fogsz, hiába erőlködsz.

Semmi hasznosat nem írsz, a továbbiakban szó nélkül foglak hagyni.

2022. ápr. 12. 17:16
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos válaszokat adott neked.
2022. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!