Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek, ha nem akarok...

Mit tegyek, ha nem akarok kontrollra járni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és fél évente kell járnom kontrollra a vesém miatt, ahol lényegében semmi érdekeset nem csinálnak, csak kellemetlenségeket, amiket nem akarok. A vesém állapota nem változik már 10 éve, és az orvos szerint már nem is fog, tehát lényegében totál felesleges oda járnom, és utálok is. Mit tegyek, hogy ne kelljen kitennem magam a megalázottságnak és kiszolgáltatottságnak rendszeresen? Egyszerűen nem bírom már.

2022. ápr. 13. 20:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Vérvételt, vérnyomást a körzeti orvos is le tud venni... kérdezd meg, hogy azt nem lehetne-e otthon intézni. Akkor legalább nem kéne éhgyomorra menni másik városba.


Az ultrahang meg a mintavétel pontosan miért kell félévente? Ezek mihez kellenek, hogy nem lehet mondjuk csak évente? Vagy hogy fél évente az egyiket, fél évente a másikat?

2022. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Mindegyik egyszerre van, és ultrahang előtt sem szabad enni.
2022. ápr. 13. 22:42
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
Meg lehet azt mondani 16 evesen, hogy nincs szukseged noveri segitsegre a vizeleshez, illetve lehet azt a vizeletet vinni is. Nekem is van veseproblemám, soha az életbe nem kellett nővér előtt vizelnem, 10 éves koromban sem. Az ultrahang pedig letörölhető adnak mellé kendőt.
2022. ápr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
13 adnak kendőt, valóban, de volt már, hogy anya segített törölköző, meg én is csináltam és igyis kb negyed óra kellett ahhoz, hogy csak ragadjak és ne tocsogjak a folyadékban.
2022. ápr. 14. 10:36
 15/23 Kései Sirató ***** válasza:
78%

#4-esnek!


18 év alattival nem iratnak alá semmit, ilyen esetben a szülő írhat alá, hiszen még nem nagykorú.

2022. ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%
Igen, így van, 18 év alatt a szülő felelős érted, kérdező.
2022. ápr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy gondolom kicsik t*kösebbnek kéne lenned, és nem lenne ennyi bajod. Kinyitod a szád és elmondod mit akarsz. A vizsgálat szükséges, meg kell kérdezni az orvos mikor kell visszajönni kontrollra, lehet azt fogja mondani évek. A masik meg elmondod, hogy tudsz egyedül pisilni 16 évesen, akar viszel is vizeletet. Az ultrahang miatt meg ugy gondolom feleslegesen hisztizel ennél sokkal kellemetlenebb dolgok is vannak.
2022. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak kellemetlenebb dolgok is. De egy vizsgálat okozta pánikroham sem semmi.
2022. ápr. 14. 14:20
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél be előtte egy MgneB6-ot, az egy kicsit megnyugtat és nem érzed majd olyan rosszul magad lelkileg a vizsgálattól.
2022. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
29%
Epp ezert mondtam hogy legyel tokosebb es nyisd ki a szádat.
2022. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!