Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek, ha nem akarok...

Mit tegyek, ha nem akarok kontrollra járni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és fél évente kell járnom kontrollra a vesém miatt, ahol lényegében semmi érdekeset nem csinálnak, csak kellemetlenségeket, amiket nem akarok. A vesém állapota nem változik már 10 éve, és az orvos szerint már nem is fog, tehát lényegében totál felesleges oda járnom, és utálok is. Mit tegyek, hogy ne kelljen kitennem magam a megalázottságnak és kiszolgáltatottságnak rendszeresen? Egyszerűen nem bírom már.

2022. ápr. 13. 20:35
1 2 3
 21/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
64%
Teljesen megértem a kérdezőt, velem ugyanezt csinálták 15 évesen 5 éven keresztül. Sajnos a vérvételt meg a különböző vizsgálatokat azon a helyen lehet mind elvégeztetni, ez a szokás. A vizelés azért ilyen, mert fertőtleníteni kell leadás előtt, az is csak ott helyben és hát valóban van amelyik asszisztens vagy nővér nem bízza rád. A kontroll meg hát gyakorlatilag semmi, 5-8 óra csak a vizsgálatok miatt, utána maga az orvosi vizit max. 10 perc. Valójában szerintem a kérdező nem is a vizsgálatokat tartja kellemetlennek, hanem a velejáró dolgokat, hogy egy kórházban eltölts 5-6 órát, ahol csak nálad sokkal betegebb gyerekek vannak, nem beszélve a szülőkről, akik ezt a hatást meg3x-ozzák. Ezt egyébként meg lehet máshogy is oldani, csak gyerekként nehéz.
2022. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
21 köszönöm, végre valaki, aki az én szemszögemből is képes nézni a dolgokat. Annyi, hogy magát a vizsgálatot sem bírom különböző mentális dolgok miatt. Az orvosnak pedig hiába mondom, egyik fülén be, másikon ki.
2022. ápr. 14. 16:14
 23/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
53%
Tudom, átérzem, csak nálam ez annyiból volt jobb, hogy hozzá voltam szokva a vizsgálatokhoz, mert gyerekkoromban sokáig a második otthonom volt a kórház, 16 évesen már egyedül jártam ezekre a vizsgálatokra, kezelésekre, szinte mindenhová, de azért volt, ami engem is rosszul érintett, de hát ezen túl kell esni, ez van. Még nekem az volt nehéz, hogy mindig attól paráztam, hogy na most lesz valami gáz, most lesz rossz eredmény, benntartanak, nem mehetek haza, megműtenek, stb..., ezeket ennyi idősen nagyon nehéz megélni és mikor ott egyedül vagy, ezt felfogni, nem is igazán mondanak el mindent, borzasztó. Plusz elküldtek ide-oda vizsgálatokra a kórházon belül, azt sem tudtam hová kell menni, honnan tudják, hogy ott vagyok, de érjek vissza délre, mert akkor lesz vizit, pedig nem rajtam múlik, szóval ez katasztrófa. Mondjuk nekem kontrollra sűrűbben kellett járni.
2022. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!