Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok Magyarországon...

Az orvosok Magyarországon mennyire jól képzettek?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet bízni bennük szakmailag? hol vagyunk kb. világviszonylatban?


Az érdekelnek hogy mindig mondják hogy rossz az egészségügy, de az orvosokkal is baj van, vagy csak a felszerelésük nem megfelelő?



2022. máj. 12. 17:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk egy egyszerű rákos daganattal nem látnak el, felkerülsz egy 4-5 hónapos váró listára, amikor ilyenkor a gyors beavatkozás menthetné meg az életed. Kivéve, ha adsz 60k-t az orvosnak, mert akkor felír sokkal korábbra. Ez családon belüli tapasztalat. Mire alapozom még? Ma baleseti sebész gyerekkori barátom mondta, hogy támogatást kapnak az amputációért. Mivel a kórháznak nehezen megy (mindegyiknek nehezen megy) mindent amputálnak amit már egy kicsit is lehet. Ilyenkor nem próbálkoznak megmenteni, mert az csak rengeteg idő, meg sok eszköz kell hozzá, ami drága.

Személyes tapasztalat a magán fogorvos. Egyszer próbálj meg elmenni egy magán fogorvoshoz és bár 100%, hogy nem lesz kihúzva a lyukas fogad, egyre többet kell majd járni. Egy lyukas foggal, érted? Elrontják, új bajt találnak, fogkövet 7ezerért szinte biztos, hogy meg akarja majd neked csinálni. Neki meg az a jó, ha "jól élményeid vannak", de vissza jársz. Mire vagy még kíváncsi?

2022. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Én nem sokat látok bele az eü-be de van két nővér és egy elős éves rezidnes ismerősöm, tőlük nagyon nem ilyeneket hallok.


Inkább azt hogy mindent megtesznek, de sokszor még erőn felül teljesítve se tudnak mindenkinek segíteni.


Daganatos betegségeknél gondolom nem viccből van várólista, ennyire kevés orvos van, mert kimentek külföldre a körülmények meg a fizetés miatt.

Az aputációs történtet meg eléggé horror lenne ha így lenne, egyszerűen nem tudom ezt elképzelni...


De persze ha többen is ezt írják én meggyőzhető vagyok, de nagyon irreálisnak tűnik, ne haragudj.

2022. máj. 12. 19:45
 13/33 anonim ***** válasza:
0%
Jólvan te semmit nem tudsz elképzelni, csak hogy minden rendben van meg erőn felül teljesítenek. Naiv vagy. Megsúgom egyik nővér se túlórázik többet mint amennyit a törvény enged. Mások is 12óráznak nehogy azt hidd... Ez általános dolog. Elmondtam neked, hogy egyik szülőmet így vették csak fel váró listára és nem hiszed el. Gratulálok neked. Majd ha egyszer orvosra lenne szükséged majd akkor rájössz, ha nekem nem hiszel.
2022. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

Amputációs történet rágalmazás. Fogászatos történet szintén. Érdekes nekem mindig helyre rakták a fogaimat. A kezelés valóban nem egy alkalom. Akkor sem az ha ismerős csinálja ingyen.


A magyar EÜvel két baj van. Az egyik az, hogy kevés benne az ember, a másik pedig az hogy ingyenes és a betegnek NULLA felelőssége van.

2022. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
6%
Buta fideszes hozzá szólás. Kár nyalizni káslernek
2022. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
91%
Háziorvos vagyok, érdekes nekem normálisan el szokták látni a tumoros betegeimet. Arról meg fogalmam sincs hogy milyen várólistáról beszélsz tumor esetén.
2022. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne a házi orvos nem tudja milyen várólisták xDDD Én elhiszem, hogy itt ilyenkor mindenki orvos. Ez az oldal pillanatok alatt több orvost termel ki mint az egész felső oktatás évek alatt. A kovid idején meg hemzsegtek itt a virológusok. Ez mindig ilyen. Persze a várólistákról senki se tud semmit, fogászaton egy se járt, minden tökéletes csak az a baj, hogy ingyenes az egészségügy (ez a kijelentésed azt mutatja, hogy még életedben nem fizettél tb-t). Na majd ha leérettségizel beszélünk köszöntem.
2022. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
91%
Nos nem kevés TBt fizetek ami egy ADÓ. Pont. Az EÜ ettől még szinte ingyenes a csövestől elkezdve mindenki számára elérhető.
2022. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%
Hát te nem vagy százas. A taj kártya neked mond valamit?
2022. máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
92%
Mond, ha barna a TAJ akkor sem fog senki hagyni megdögleni.
2022. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!