Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan szerezhetek beutalót,...

Hogyan szerezhetek beutalót, ha a háziorvosom nem akar adni?

Figyelt kérdés
Most már több hónapja van egy bizonyos egészségügyi problémám, amivel jártam háziorvosnál. Nem is vizsgált meg, szimplán annyit mondott a panaszaimra, hogy ne foglalkozzak velük, majd biztosan elmúlnak maguktól. Ugye már több hónapja nem akar megszűnni a dolog, de azért vártam még 2 hetet, hátha tényleg igaza lesz. Hát, sajnos nem lett. A problémám ugyanúgy fennáll és nem tudom hogyan szerezhetnék beutalót, ha a háziorvosom nem akar adni. Valami ötlet?

2022. máj. 16. 18:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat en inkabb allergia iranyban indulnek el, allergologian nem voltal? Nem is tudom, hogy az beutalos-e, de ha igen, akkor kerj oda, erre nem lehet kifogasa.
2022. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#10


Igen, találtak valamilyen savas felmaródást a gyomromban, amire írt is fel a doktornő valamilyen gyógyszert. Arról a vizsgálatról kaptam papírt. De kontrollvizsgálatra nem rendelt vissza, csak mondta hogy szedjem a gyógyszert, ahogy felírta.

2022. máj. 16. 19:13
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza a gasztroenterológiára és vidd az előző vizsgálatról szóló leletet, 1 éven belül fogadniuk kell beutaló nélkül is, ilyenkor az előző viszgálati lap a beutaló!
2022. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

De ne csak egyszerűen menj oda, hogy fogadjanak, hanem kérj tőlük időpontot és mondd el nekik, hogy miért akarsz visszamenni.

Azt írod, hogy ott írtak fel valamilyen gyógyszert. Ha valamilyennek írod, akkor nem tudod hogy mit írta fel, mert ki sem váltottad. A savas felmaródás nem gyerekjáték. Ha nem jársz eredménnyel a háziorvosnál, akkor menj el a betegek jogi képviselőjéhez, ami ki van függesztve az orvosi váróteremben, de ah nincs, akkor kérd el az orvostól. KÖTELES tudatni a nevét és az elérhetőségét.

Aztán pedig keress másik háziorvost.

2022. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hát, úgy néz ki ez mégse jött be. Felhívtam a gasztroenterológiát, hogy bejelentkeztek hozzájuk, de azt mondták így nem lehet menni. Elmondtam az ápolónak, aki felvette hogy voltam ott januárban és mit állapított meg akkor az orvos és most mi a panaszok, mire közölte, hogy ő nagyon szívesen segítene, de így is szükséges beutaló hozzájuk. Utána még a doktornővel is beszéltem, de ő is azt mondta, hogy kéne beutaló anélkül nem megy.
2022. máj. 17. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!