Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvoshoz forduljak a...

Milyen orvoshoz forduljak a hideg végtagjaimmal?

Figyelt kérdés

Nagyon hajlamos vagyok a fázásra,de odáig elmegy,hogy belilulnak a körmeim vagy a lábfej,kezem...

Apumak már volt egy műtéte a trombózisai miatt,gyanakodom,hogy nekem is ki fognak alakulni...félek,hogy kialakult már egy vérrög vagy nem is tudom igazából.

Szedem megint a fogamzásgátlót,ami plussz meg egy befolyásoló tényező.


Szóval gondolom kell vérvetel,az minden évben volt csinálva..de ezen kívül? Valami komolyabb viszgálat?



2022. máj. 19. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez miatt nincs nagyobb esélyed, nem a hajszálerekben alakul ki trombózis
2022. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Raynaund szindróma is lehet. Nekem is igy kezdődött 6 év lett mire orvostól orvosra jártam és megtalálták a diagnózist.
2022. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Inkább érszűkület, érsebészhez kell menni.
2022. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a #2nek, Raynaud-szindróma lesz, angiológiára kellene menned
2022. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először nekem is azt mondták érszűkület de még sem az lett.

De ettől független a kérdezőnek lehet az.

El kell menni a háziorvoshoz aki add beutalókat vizsgálatokra. Én voltam sebészeten aki belgyógyászhoz küldött ő meg már immunológiára így mentem végéig a vizsgálatokon

2022. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A raynauld szindrómánál elfehéredik az ujj, a köröm szimplán azért lesz kék, mert fázik. Nekem 20 fok alatt már olyan a körmöm. A raynauld szindróma ennél azért komplexebb
2022. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6, pontosabban előbb kifehéredik, utána lilul és pirosodik … kérdező tünetei nagyon tipikusak, érdemes lenne tesztelni, hogy az ajánlott módszerek segítenek-e és mindenképp orvos.
2022. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem raynauld szindrómám van, de sosem fehéredik ki majd lilul be. A kettő sosem jár nálam együtt. Ha belilul, akkor fázok, ha kifehéredik, akkor szimplàn így reagál
2022. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj mind három fázisnak meglenni. Nekem csak akkor fehér , ha kiveszek mondjuk valamit a hűtőből. Nekem főleg a lábamat érinti, ott lila , majd piros színreakció lesz.

Fogamzásgátlót hagyd el, sok nőnél az váltja ki.

2022. máj. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!