Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lágyéksérv nem minden estben...

Lágyéksérv nem minden estben kell műteni? Ez igaz?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a lágyéksérvet csak műteni lehet, de halódtam olyat is , hogy nem

minden esetben kell műteni mert megfelelő gyakorlatokkal az izmok megerősítésével karbantartható. Ha igazak ezek ,akkor mik lennének ezek a "gyakorlatok, erősítések"? Válaszokat előre is köszi


2022. máj. 30. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem ugyanerre műtöttek tavaly nyáron, laparoszkópiás eljárással. Abból áll, hogy kis vágáson (3-4 cm) bevezetnek egy műszert, a seb előtt szétterítenek vele egy hálót, összevarrják 2 nap múlva mehetsz haza. Egy hét múlva kiszedik a varratokat és kész. Nekem használt. Utána kis ideig nem emelhettem nehezeket.

Úgy tudom, hogy ha nem operáltatod magad, akkor nagyobb lesz a seb és kizáródhatnak a beleid. Na, az már halálos is lehet.

2022. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő, és ez fájdalmas műtét volt? Mit tudnál elmondani? Szerinted ki lehet bírni? (Ez lenne az életemben az első műtétem azért izgulok ennyire)
2022. máj. 30. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítéssel történt, de kicsit kábulatba is ejtettek, mert nem emlékszem részletekre. Délután történt a beavatkozás. Reggelig kacsába vizeltem, másnap jött egy asszisztensnő, aki megmutatta, hogyan kell a legkisebb megerőltetéssel (fájással) felkelni az ágyból. Ez azt jelentette, hogy lerakni a lábakat az ágyról és nem előre hajolva felállni, hanem oldalra hajolva. Utána már ki kellett járnom kis- és nagyvécére is. Igen, kissé fájt (mint minden friss seb), de kibírható volt, a fájásoktól nem kell tartanod, hacsak nem vagy anyámasszony katonája. A következő napon már rendes tempóban jártam vécére, meg ide-oda. Éreztem, de nem fájt. Utána következő nap ,mehettem haza. Egy idős férfi is beavatkozásra várt, mondta is hogy fél a fájásoktól, de amikor látta hogyan viselem, megnyugodott.
2022. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A belső fájdalmat is érezted vagy csak a külsőt?
2022. máj. 31. 11:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát..., fene sem figyelte, de úgy gondolom, hogy a külsőt, ahol áthatoltak a bőrömön. Rövidesen begyógyult.
2022. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!