Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lágyéktáji viszketés okai?

Lágyéktáji viszketés okai?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves vagyok. Van egy olyan problémám,hogy a lágyékom, területén, beleértve a nemiszervet is, nagyon gyakran viszket. Körülbelül 1,5 éve.

Emiatt 2-3 naponta borotválkoztam. Viszont lehet az,hogy pont a borotválás miatt?

Általában amikor elkezd ilyen pár milliméteres szőr nőni, akkor viszket a legjobban.De sokszor tenyleg kibirhatatlank.

Gondoltam még esetleges bőrgombára, viszont a gyógyszeres kezelés, illetve a canesten krém kenegetése után sem javult.(bőrgyógyász ajánlotta).

Leírok pár tünetet,hátha valakinek is volt hasonló:

Leginkább akkor viszket, ha borostás, vagy pedig gatya van rajtam. A lágyéktájon enyhe pirosos "foltok" vannak. Illetve ha valami a lágyéktájékra kerül,(például rámfekszik a macska) tehát ha "terhelést" kap ez a rész, akkor megjobban viszket.Illetve ha egyhelyben vagyok, akkor kevésbé, de ahogy megmozdulok elkezd viszketni. Azt még hozzáteszem,hogy a higéniára nagyon figyelek.(mielőtt elkezdené pár ember irogatni,hogy néha nem ártana megmosni stb)

Jelenleg 5napja nem borotválkoztam, hátha emiatt van tényleg.Mondjuk most ugye kezd egyre jobban borostásodni, tehát a tegnap illetve a ma, nagyon szörnyű volt..

Valaki tudna tanácsot adni,hogy mit próbálják meg? Nagyon elcseszi ez a napjaim://



#viszketés #megoldás #bőrgyógyász #bőrprobléma #Lágyéktáj #Lágyékviszketés
2022. jún. 1. 14:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás lennék tényleg, ha tudnátok minnél több tanácsot adni
2022. jún. 1. 14:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáteszek, hogy fiú vagyok
2022. jún. 1. 14:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen ez előfordul ha nő a szörzet, érzékeny a bőröd és + ba még a nadrág anyaga is dörzsöli a lábad + meleg van és az izzadtság is piszkálja. Ez ilyen, de lehet venni bőrnyugató készítményeket, vagy külön borotválkozáshoz való krémet intim területekre kifejezetten.
2022. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!