Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van itt esetleg bőrgyógyász,...

Van itt esetleg bőrgyógyász, aki segítene, tanácsot adna nagyon viszkető kiütésekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Krónikus betegként nem merek most bemenni a sürgősségire a betegek közé, a magánklinikák zárva vannak. Nagyon kellene, hogy egy orvos segítsen, de most ugye a vírus miatt nem tudok egyhez sem eljutni.

Kérem, ha van itt bőrgyógyász, tudna írni?



2020. márc. 17. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha leírod a tüneteket, a kiütés helyét, akkor lehet, hogy az is tud segíteni, aki nem bőrgyógyász.
2020. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Két napja jelentek meg, azóta csak rosszabb lett, legtöbb helyen csalánkiütés (időközben beazonosítottam), néhol piros, nem kiemelkedő kb fél centi átmérőjű pöttyök. Igazából tele vagyok ezekkel, az egész nyakamon, combom hátsó részén, fenekem alsó részén, oldalamon, csípőmön, hátamon csalánkiütés (piros, helyenként szabályos, helyenként "térképszerű" foltok). A vállamon, mellkasomon, karomon, arcomon egy-két helyen pedig a piros pöttyök vannak. Mindemellé társul arc és szemhéj ödéma. Én allergiára gyanakszom, de elképzelésem sincs, hogy mitől lehet. (Tudtommal nem vagyok semmire sem allergiás). Nagyon nagyon viszket mindenhol, alapból is száraz a bőröm, szóval kínszenvedés, igyekszem nem vakarni, de egyszerűen nem lehet sokszr kibírni, és azt vettem észre, hogy a vakarástól még rosszabb, meg mintha terjedne tőle (ez létezik csalánkiütésnél?) Kipróbáltam viszketés elleni bőrnyugtató sprayt, kenőcsöt, de még így is viszket, nem igazán használnak. Tanácstalan vagyok.
2020. márc. 17. 13:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez valami allergia lehet, enyhébb esetben recept nélkül tudsz venni gyógyszert a patikában, de nem biztos, hogy használ. Nekem sajnos volt már olyan súlyos, hogy ügyeleten és sürgősségin is voltam, ahol injekciót, infúziót kaptam (Suprastint és szteroidot). Úgyhogy ha rosszabbodik, hívd fel az ügyeletet.
2020. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most egy Loratadin hexal nevű gyógyszerből vettem be, remélem, használni fog.

Sajnos amíg nem tudom, mire vagyok allergiás, nem is tudom azt kiiktatni az életemből.

2020. márc. 17. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!