Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szeretnek erdemi valaszt...

Szeretnek erdemi valaszt kapni, hogy egy servműtetnel, melyet klinikan fognak elvegezni, mennyi halapénzt illik adni a sebesz-adjunktusnak?

Figyelt kérdés
Egyik súlyponti kórhazban 2 sikertelen servműtetet vegeztek rajtam,melyek elfertőződtek!Szerencsere ezt ki tudtak kezelni,de a servem kiújult.Egy klinikan az az orvos fogja megcsinalni,aki egyzer mar műtött ott.Szeretnem tudni-csak azok vaszaszoljanak,akik ebben nagyjaból kompletensek-kb.mennyi halapenz illeti meg ilyenkor az orvos?
2010. szept. 21. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Belátásod szerint adj, ha adsz. Attól függ neked mennyid van rá, egy szülésért adnak 20-50ezer forintot, egy sérvműtétért többet semmiképp nem adnék, de kb 20ezret adnék.



Ui:Gondolom a kompetens szót kerested.

2010. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Engem is operaltak es nem adtam penzt, viszont odafigyeltem arra, hogy mit teszek es mit nem.


Tehat megkimeltem magam oly modon, hogy nem emeltem es ovatosan mozogtam, jartam 2 honapig kb. holott a haztartast is vezettem, es 3 gyermeket neveltem.


Igy nem volt semmi problema.

Gondolom, hogy figyelmetlen voltal es nem tartottad be ezeket, es igy jelent meg ujra ez a serv,

mivel a belso varratok meg nem forrtak ossze rendesen.


Adjal annyit, amennyit adni tudsz, es jobban figyelj oda magadra!

2010. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A ma 11!.46-nak!En is megkímeltem magamat,nem itt volt a problema,hanem ott,hogy elfertőződtem mindket esetben a kórhazban.A servet pedig attettek egy masik oldalra,nevezetesen középre,tehat maradt minden úgy,aogy bekerültem.Haskötöt a műtettől kezdve-abban voltam a műtet utan is-hordok.Talan az volt a baj,hogy szitat nem epítettek be!
2010. szept. 21. 12:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így jártál. Mivel sem te, sem mi nem vagyunk orvosok, kár azt találgatni, hogy mit kellett volna tenniük az orvosknak, boríts fátylat rá és a mostani műtétedre koncentrálj, abból is csak azokra a részletekre, amik "rád tartoznak". Úgy értem, nem érdemes beleszólni az orvosok munkájába, mindegyik a tudásának megfelelő maximumot nyújtja, csak nem mindegyik tud ugyanannyit, meg kell keresni azt, amelyik a legtöbbet tudja :).


A műtétért nem "illik" adni semennyi hálapénzt. Ha elégedett és hálás vagy, adsz valamennyit (10-15ezer forintot szoktak adni rutin sérvműtétért), de sokkal személyesebb, szívhezszólóbb és garantáltan a legkevésbé sem megalázó, ha egy tálca saját készítésű süteményt viszel be, vagy akár egy kosárkában annyit, hogy a nővéreknek is jusson.

Minden jót neked!

2010. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pénztárca függő is a dolog! Én eddig 20e adtam.

Nekem a 4. műtétem volt pár hete, ami már stabilizáció volt! Én személy szerint 30eFt-ot adok a dokinak. A kórházba azt mondták, hogy a fúziós műtétért 30-40-et szoktak. De ki mennyit tud!

Egy hozzászóló írta, hogy óvatosan kell mozogni, meg nem emelni, meg figyelni…

Ha ilyen egyszerű lenne, akkor nem műtöttek volna engem is ennyiszer.

Sok sikert a műtéthez és mielőbbi teljes felgyógyulást kívánok!

2010. szept. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm valaszod,de mit jelent a fúziós műtet?Engem itt a lakhelyemen nagyon elszúrtak,halót kell beépíteni,nem tudom sikerülni fog-e?
2010. szept. 21. 20:09
 7/8 anonim ***** válasza:

A fúziós műtét stabilizációt jelent, nekem éppen az ágyéki részen a 3-4-5csigolya+keresztcsont lett lemerevitve, összecsavarozva támasztórudakkal! Valahogy igy tudnám leirni.

Itt érthetőbb, bár nekem sérveim miatt volt műtét:

[link]

Egyébként engem ebben az intézményben műtöttek, és csak jókat tudok róla mondani! :-)

2010. szept. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ismetelten köszönöm a kiegeszítő valaszod.
2010. szept. 22. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!