Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrsövényferdülés műtétnél...

Orrsövényferdülés műtétnél mennyit illik a dokinak/altatóorvosnak adni, ha a műtétet egyébként a tb állja?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 01:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom egyáltalán altatnak e, mert engem nem altattak. Doki az már olyan 40-50 000 ft körül szoktak adni Altató orvosnak kevesebbet
2012. jan. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ha nem adsz neki, akkor is megcsinálja a műtétet.
2012. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Miért lenne alapvető,hogy adsz neki?Kétszer szültem,nem fogadtam orvost,de nem is adtam egy forintot sem.Ez a hivatása!Te kapsz az alapvető munkaköri feladataid elvégzéséért plusz pénzt?Nem mi tehetünk arról,hogy ennyi a fizetésük.Most ismét kismama vagyok,magánrendelésre járok és lesz fogadott orvosom (ikrek miatt),ezért már fizetek,de a sima Tb rendelésen,és mütétért nem fizetnék.
2012. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Így van egyetértek az előttem szólóval! Ez olyan, mintha az ovónő vagy a tanár pluszpénzt kapna azért, mert foglalkozik a gyerekekkel.
2012. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semennyit!

Ha elbénázza és meghalsz, úgyis meghalsz ha fizetsz. Ha jól csinálja úgyis jól csinálja ha nem fizetsz. Nem fog attól kivételezni egy ismeretlennel, mert az lefizeti.

Neki ez a munkája.

Ez a lefizetgetés kínos a betegnek is és kínos a rendes orvosoknak is (vannak azért). Ideje lenne végre leszoktatni erről a népet, ugyanígy a nevetséges borravalóról a vendéglátóiparban.

2012. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért kell fizetni, hogy a megfelelő ellátást adják, mivel nem tudom mi "jár" egy ilyen műtéthez pl fájdalomcsillapito, megfelelő vizsgálatok stb, és mi nem teljesen ki van szolgáltatva az ember, ha lát borítékot az orvos, akkor úgy áll hozzá. Vendéglátásban is ha nem adsz borravalót, akkor félő, hogy legközelebb ha odamész szó szerint beleköpnek a levesedbe, vagy valami romlott húst tesznek az ételbe, csak úgy. A tanárnak nem érdeke, hogy a gyerek megtanulja a leckét, csak leadja az anyagot, ha eredményt akarunk különtanár kell, aki szintén fizetős.


Szerintem is az lenne jó, ha meg lenne mindenki fizetve, és azt kellene csak kifizetni, amiről számlát kap az ember. De nem ezt a világot éljük Magyarországon, és nem én fogom ezt megváltoztatni.

2012. jan. 30. 22:40
 7/9 anonim válasza:
54%

Nekem is volt 3 éve ilyen műtétem, egy hetes bent fekvéssel, nagyon korrekt ellátással. ( ugye hallani olyat, hogy egyik nap megcsinálják másnap haza, olyanba ne menj bele előtte kérdezd meg mi fog történni és hogyan!)

Én akkor adtam 10 ezret, mert más is annyit adott. A doki helyileg érzéstelenített nem külső szuri, hanem az orr nyálkahártyáján keresztül felszívódó anyagot ( ópiát származék) használt ott elkapta a megfelelő idegvégződéseket ( Ő mondta ) és annyi, előtte kaptam egy bódító szurit izomba, hogy picikét agyilag hazavágjon és ne féljek a műtőasztalon, utána már nem voltam annyira éber és csak éreztem, hogy fúr farag , de nem fájt. Fájdalomcsillapítót a nővértől kértem és adott napi három szem max, de ez csak első 2 nap kell. Nem vészes dolog én tényleg maximálisan elégedett vagyok azzal az ellátással amit ott nekem nyújtottak , nem magánkórház sima állami:-)

2012. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tapasztalatok megosztását.
2012. febr. 1. 23:01
 9/9 hoktar válasza:
100%
Altatóorvosnak soha ne adj előre! Csak ha felébredtél! ;-)
2012. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!