Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a magánorvos nem vállalja...

Ha a magánorvos nem vállalja a kezelésemet, akkor is ki kell fizetnem a 20000 Ft konzultációs díjat, amit egyébként beleszámítanának a kezelésbe?

Figyelt kérdés

Nyilván, valamennyit fizetek az idejéért, amit rám áldozott, de félek, hogy azt mondja, hogy bocs de ezt nem vállalom, esetleg átirányít más orvoshoz, és egy nemleges elutasító válaszért kicsit sokallom a 20000 Ft-os díjat. Főleg, ha 5 perc alatt leépít.


Elutasító válasz esetén mi a protokoll?


2022. júl. 14. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Maga a konzultáció kerül 20 ezerbe, van ahol beleszámítják a kezelésbe, de ezt mindenképpen ki kell fizetned.
2022. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Ki kell fizetni, ez nem csak az ő ideje, az aszisztens bére, rendelő bérleti díja, eszközök, de még a takarítónő bére is benne van és sorolhatnám. Ha ilyen sóher vagy ne menj magán orvoshoz!
2022. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért ne vállalna?
2022. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es: köszönöm. Szomorú vagyok, de sajnos erre tippeltem én is.


2-es: Nem sóherség, már ne is haragudj, de azért bérből élek, és nincs kidobni való pénzem. Kifizetem amit kell, de azért kapjak is valamit a pénzemért, ne csak kényelmes várótermet.


3-as: azért, mert ezzel a problémával futottam néhány kört az sztk-ban, bőrgyógyász kozmetikushoz küldött, kozmetikus bőrgyógyászhoz, a másik bőrgyógyász sebészhez, a sebész plasztikai sebészhez... és itt tartok most.

Gondoltam, elmegyek maszekban, és kifizetem amit kell, de mi van, ha a plasztikai sebész sem vállal, vagy tovább küld, mert ez egy apró kis műtét, és nem hoz annyi pénzt, mint egy cicinagyobbítás, és nem fogja a pénzes műtétei elé helyezni.


Meg hogy annyian elutasítottak már, félek, most is ez lesz, csak most 20ezer ft-ért pattintanak le. És ezért húzom-halasztom a dolgot.

2022. júl. 14. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Nincs egységes protokoll, valaki úgy dönt, hogy beleszámítja a konzultációs díjat a kezelésbe, valaki nem, valaki elkér ezért pénzt, valaki nem. Odamész, rákérdezel, ha ő is nemet mond, könnyen lehet, hogy erre a gondra valóban nincs megoldás. Úgy indulj neki, hogy igen, lehet hogy elköltesz a “semmire” 20 ezer forintot, de ezért a semmiért ő tanult amúgy 11 évet, hogy felismerje, az ő kompetenciája-e vagy sem, a fentiekről nem is beszélve, amit más már leírt.
2022. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kedvencem volt, amikor mentem egy ismert magánorvoshoz első konzultációra:


15 percet késett (ha te késel neked 5000 Ft állódíjat kell fizetni..), megnézett 5 perc alatt, ő nem tud elvállalni, de egy kollégájának megadja az elérhetőségét, 15.000 Ft lesz.

2022. szept. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!