Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik egy irányított...

Mi történik egy irányított véradáson? Valaki leírja a menetét? Mit kell előtte tennem, és milyen állapotban mehetek? Hogy mi lesz utána? Elviselhető a véradás fájdalma?

Figyelt kérdés

2022. júl. 24. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem voltam még irányítottan, csak simán, de azt hallottam múltkor, hogy aki irányítottra ment, annak az elején, az adatok felvételénél kellett jeleznie. Gondolom kell a beteg neve, TAJ-száma.

Véradás előtt egyél rendesen és igyál nagyon sok vizet. Én már előző nap tréningelni szoktam magam sok-sok folyadékkal. De ott is kapsz majd ásványvizet és nápolyit. Megmérik a vérnyomásod, hemonglobin-szinted, vércsoportod megállapítják. Ki kell töltened egy kérdőívet. Szerintem nem fáj, ha izgulsz, hogy rosszul leszel, akkor kérd meg, hogy fektetve csinálják neked és ha van kapacitásuk beszélgessenel veled.

Amúgy megéri, adj vért, ha teheted.

2022. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyél, igyál előtte bőven, de csak vizet. Ha van állandó gyógyszered azt be veheted reggel, de ezt ott úgyis kérdezni fogják. Fájdalomról nem beszelhetünk, csak egy szúrás mint vérvételen, csak tovább marad benned a tű. Vagyis branül.

Milyen állapotban? Lázas betegen nem mehetsz, alkoholt ne igyál. A tudatmódosítók használata kizáró tényező.

2022. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt nem tudom,hogy kell e regisztrálni az interneten véradás előtt? Vagy úgy is fogadnak, ha nem regisztrálok?


ovsz.hu oldalon fel vannak tüntetve a véradó helyek, és az is, hogy hány főt fogadnak azon a napon, illetve, hogy regisztráció.

De olyan menüt már nem találok,amin regisztrálhatok is

2022. júl. 24. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell regisztrálni, de ahik van lehetőség, ott segíthet, hogy ne kelljen várnod. De anélkül is fogadnak.
2022. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*ahol
2022. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!