Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell a vese kivizsgáltatásához...

Kell a vese kivizsgáltatásához szülő? 16/L

Figyelt kérdés
A napokban nagyon elkezdett fájni a vesém és ez több más tünettel jelentkezett. A szüleim tudnak róla, még semmit sem tettek, én pedig szeretnék elmenni kivizsgáltatni de dolgoznak, így egyedül kéne mennem.

2022. júl. 28. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Biztis a vesed faj? Csak mert a kivizsgaltatasrol se tudsz sokat a kerdesed alapjan, szoval lehet az nem a vesed lesz...


Tehat:

1. 16 evesen mar biztos elmehetsz egyedul a gyerekorvosodhoz (hazi gyermekorvos)

2. elmesz a hazi gyerekorvosodhoz es elmondod a panaszaid

3. ő megvizsgal es javasol valamit vagy 3a: probalj szedni, inni ezta azt es gyere vissza x nap mulva ha ninca valtozas

3b elkuld laborvizsgalatokra (ha 3a utan visszamesz, hogy de jaj ninca valtozas vagy rosszabb akkor is 3b kovetkezik) (vervetelre, vizeletvizsgalatra) es hasi ultrahangra DE hozzateszem akkor ha yzerinte is a veseddel vagy mas belso hasi szerveddel lehet a gond, mert ha netan ugy latja nem a vesed, hanem pl a gerinced lehet a kiindulopont, akkor lehet ortoped szakorvoshooz kuld, aki meg majd rontgere vagy mr-re

4. A hazidokid l tudja mondani mihez hol hogy kell idopontot kerni/foglalni, hova kell menned, ad beutalot ahhoz ami beutalokteles es nem ad ahhoz, amihez nem kell.

5. ha eljutottal szakorvoshoz (akihez beutalot ad pl. mert latja o is a laborbol hogy hu hat ez nem egy eyszeru ez vagy az, amirw ő is tudna gyogyszert adni vagy az ultrahangon latszodik valami), akkor .inden egyeb vizsgalatot o vegez(tet).



Tehat a kivizsgalasok jo esetben a gondos haziorvostol indulnak, ahova 16 evesen mar bemehetsz egyedul is. Utana termeszetesen ha olyan vizsgalat kell, akkor szuleid kozul valamelyiknek el kell kisernie es alairnia. De ennel a rwsznel a szulok mar nem szoktak telibe kakilni a gyerwkeiket ...



tehat irany a hazi gyerekorvosod vagy haziorvosod ami van es tole kerd hogy alaposan vizsgaljon meg vagy kuldjon tovabb de a hangsuly azon legyen: segitseget kersz tole. Ha azzal inditasz vizsgaltasson ki...na akkor a tobbseg bepoccen es a pszichomokushoz utal be vagy felhivja a szuloket.



Ha maganuton akarsz menni akkor az pl egy szamorvksi vizsgalat amit meg csak konzulzacionak neveznek 20.000 ftnal kezdodik, majd .inden egyeb es penzbe fog kerulni pl ilyen olyan vervetel 5000tol a csillagos egig, stb. Es raadasul mivel nem vagy 18 anyu vagy apu kell alairjon perkaljon. Azaz ez jarhatatlan.

2022. júl. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha elmész az orvosodhoz, akkor ő majd megvizsgál, és ad oda beutalót, ahova ő gondolja. Aztán pedig oda te kérsz időpontot. Senkit sem nagyon érdekel a korod. Mármint, nem vagy kisgyerek, 16 éves vagy, nem fogják azt kérdezni tőled, hogy hol vannak a szüleid (vagyis nem valószínű). Szóval simán kéne működnie a szülők nélkül is a dolognak.


Én is már ilyen korban egyedül jártam az gyerek/házi orvoshoz ha bajom volt, ő pedig adott beutalót, én pedig elmentem, a szüleim (amelyikük elvitt a kórházba) pedig mindig a váróteremben megvártak, ameddig én bent voltam. Nekem csak akkor kellett szülői aláírás, meg ilyesmi, mikor olyan bajom volt, hogy több napig bent feküdtem a kórházban.

2022. júl. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mehetsz egyedül, a szülők beleegyezése csak invazív kezelésekhez és ionizáló sugárzással járó vizsgálathoz kell.
2022. júl. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!