Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az, hogy mai napig...

Miért van az, hogy mai napig dolgoznak fiatalok az egészségügyben és nem lépnek le külföldre?

Figyelt kérdés

Erről jutott eszembe: [link]


Anyám mesélte, hogy több fiatal kora huszonéves lányt látott a kórházban amikor bent volt (Debrecen).


Én pl. azt nem értem, miért marad bárki is Magyarországon fiatalként egészségügyi végzettséggel miközben nyugaton kapkodnak értük sokszoros fizetéssel.


A középkorú/idősebb ápolókat megértem, mert se nyelvtudás, se bátorság és úgy a családjuk ideköti őket, de egy fiatal ápoló lány miért szenved itt bármeddig is?



2022. júl. 31. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem tudnák miből fenntartani magukat.
2022. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Mert szereti a családját és a hazáját?

Nem mindenki vágyik el, a pénz nem minden, ha valaki mindennap xarul érezné magát a szerettei nélkül.

Másrészt, nagyon könnyen beszélsz. Az egészségügy egy katasztrófa Mo.-n. És te elküldenéd azt a maroknyi új dolgozót is?

Majd ha nem lesz aki anyádat apádat öregkorában pelenkázza, fürdesse, átfogod ezt gondolni.

2022. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert nyelvtudás továbbra sincs, meg kényelmesebb. Egészségügyi középsuliba jártam, csak a kevésbé ambíciózus osztálytársak maradtak tovább szakmát tanulni, mindenki más egyetemre ment
2022. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Én 10 évet dolgoztam Ausztriában, sajnos volt mikor kórházban is voltam. Beszélgettem fiatal, huszonéves ápolónőkkel, osztrákok voltak, hát nem voltak elragadtatva a fizetéstől... Oké, ez Ausztria, de Németország sem különb.


Ráadásul ha egyedülállóként kell albérletet fizetned meg kaját, akkor azért nem olyan nagy pénz ám a nettó 1800-2000 euró... Itthon meg még lehet ellakik a szüleinél, több pénzt tud eltenni mintha kint dolgozna.


Párban nyilván másabb, ott azért már oszlanak a költségek és lehet jobban gazdálkodni.


Na mind1, én 18 évesen mentem ki, most vagyok 31, ha nem találsz olyan munkahelyet ahol fizetik a szállásod és a kajád (ez többnyire vendéglátóipar, ami viszont életnek nem nevezhető hosszútávon), akkor azért nem biztos hogy annyival előrébb vagy kint mint itthon.


Esetleg mások (értsd: jobbak) a munkakörülmények.

2022. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akiket én ismerek, a rokonok miatt (leginkább szülők) maradnak.
2022. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

"És te elküldenéd azt a maroknyi új dolgozót is?"


Félreérted. Nem zavarják a fiatalok, csak nem érti. Valójában fontos lenne megismerni a maradók és a távozók motivációit is, mert ez segíthet eldönteni, milyen esetben maradnának többen. Mert valóban, nem minden a pénz, akár a jobb munkaszervezés, megbecsültség javítása stb. is segíthet.

2022. júl. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a párjuknak jól fizető állása van, emiatt nem gond az alacsony fizetés, a munkakörülmények pedig önmagukban nem elég szörnyűek ahhoz, hogy azok miatt maguk mögött hagyják a barátaikat és a családjukat.
2022. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Sokan azért nem költöznek ki, mert itt van az életük, minden ideköti, a barátok, család, társ, hobbi, stb. Plusz vannak azok, akik itt szeretnének a hazájukban megélni, élni.
2022. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Majd elmennek pár év múlva, ha itt már megszerezték a gyakorlatot is.
2022. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Pl az egészségügy Íroszszágban és Svédországban is egy kalap kaki kérdezö.
2022. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!