Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Intenzív fájdalom nyilal a...

Bakos96 kérdése:

Intenzív fájdalom nyilal a vádlimba. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Lassan 4-5 napja időszakosan belenyilal a fájdalom a lábamba. A vádli környékén.


Előzmények: Két trombózison vagyok túl. Minden nap 60mg Lixianát szedek, napi 2db Detralex-szel és mellé magnéziumot.



Nincs elszíneződés a fájdalom körül, nem melegebb a bőröm az érintett területen, járni és erőltetni is moderáltan ugyan, de tudom. Bár olykor 2-3 óránként 5-10 percig, bele nyilal a fájdalom és az sem feltétlenül segít, ha pihentetem. Pl. Leülök nyújtott lábbal vagy lefekszek.



Sőt olykor nyugalmi állapotban gyakrabban és intenzívebben nyilal a lábamba a fájdalom, mint mozgatás, minimális terhelés közben. Esténként elalvást követően 3-4 óra után újra a lábamba nyilal a fájdalom. Majd reggelig békén hagy, ébredés után jobb, de ez az állapot sem tart sokáig.



Nincsenek viszerek a lábamom és érezhetően mélyebbről jön a fájdalom. Masszírozás közben is változó, néha fáj, néha nem.



A napokban szereztem be egy új kompressziós harisnyát, arra gyanakszom, de a lábamat nem húztam meg, fekvés közben hirtelen jelentkezett ez a probléma.



Mi lehet ez?

Meddig tarthat még?

Tehetek bármit a fájdalom ellen?

A szokásos tünetek hiánya mellett is lehet újabb trombózis?



Ez most lehet, hogy sok hirtelen és talán nem is lesz orvos a környéken, aki tudna erre válaszolni, de nagyon aggódok.

Félek, hogy egy harmadik trombózist már nem élnék túl. Félek, hogy ha bekövetkezne egy újabb trombózis, az amputáció lenne a legjobb esélyem. Bevallom, aggódok. Köszönöm a segítséget előre is.



Plusz infó:


25 éves, zömök, bár nem kimondottan túlsúlyos Fiú vagyok, és a génlaborba küldött vérem is azt jelezte, hogy nincs hajlamom a trombózisra. Ezt az orvosom is megerősítette. Több rejtély is övezi a betegségem. Továbbra is szedem az említett vitamint és a gyógyszereimet.



2022. aug. 16. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Oltást kaptál ?
2022. aug. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"a génlaborba küldött vérem is azt jelezte, hogy nincs hajlamom a trombózisra"

Mivel már mégis 2 is volt neked, jó lesz, ha felülvizsgálják a szakirodalmat, ami alapján ezt a következtetést levonják világszerte egy ilyen vérképből.

Amúgy én azt mondanám, hogy újabb trombózis.

2022. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Trombózis volt?

2023. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!