Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja ezt a fajta...

Mi okozhatja ezt a fajta fájdalmat?

Figyelt kérdés

A tünetem: alvás közben jelentkezik a fájdalmam, tehát amikor mindenem totál laza. A fájdalom érzése olyan, mint ha egy rozsdás kést szúrnának belém a hasam jobb oldalán az epe, lép, hasnyálmirigy tájékán, de mindig ugyan abban az egy pontban. Erre a pokolian erős fájdalomra szoktam felébredni. A szúró fájdalom ébredésem után rövid idő múlva (néhány másodperc) meg is szűnik. Ébren még nem jött rám ez az érzés, csak alvás közben.

Tippjeim: elég sok mézet fogyasztok, évente mondjuk 10 kilót, de ez tudtommal bio. Ez lerakódik a májamban kő formájában és ez okozza a fájdalmat. Ez a tudományos megközelítésem.

Ezoterikus oldalról: valaki(k?) woodoobabázik velem és tűt szúr belém azon a részemen. Vannak ellenségeim, köztük egy boszorkány is, aki hajlamos az ilyesmire. (Ez utóbbitól hogyan tudnék megszabadulni?)

Gyógyszer, műtét, ilyesmi szóba se jöhet, csak "természetes" úton szeretnék gyógyulni. 50f

(5 éve kivették a vakbelem. Egyszer túlemeltem magam és a keresztcsontomnál szétnyílt, belapult valami, akkor sok napon keresztül pokolian fájt a mellkasom, de gyorsan kihevertem. Más komolyabb bajom eddig még nem volt.)



2022. aug. 10. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg inkább epekő, ultrahang megmondja. Műtét nélkül nem fog elmúlni.
2022. aug. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

(A műtétem előtt megvizsgáltak ultrahanggal, de nem mondták, hogy az epémmel is gondok lennének. Mondjuk elég fura alak volt aki vizsgált. Állami egészségügy. Azon a részemen is vizsgált, de csak sokat sejtető módon mosolygott, amikor a hasam azon részén is áttolta a műszert. Az egyik ápolónő csak úgy spontán célzott arra a leleteim alapján, hogy jobb ha megszokom a magam beinjekciózásait, ha majd minden nap ezt kell csinálnom a cukorbetegségem miatt. De neki még hálás is lehetek ezért, mert legalább törődött velem és ránézett a leleteimre és "szólt" az orvosok helyett. Azóta szinte semmilyen cukrozott ételt sem fogyasztok és nincs is cukorbajom.)

Mitől, milyen ételektől alakulhatott ki az epekő nálam?

2022. aug. 10. 08:04
 3/7 anonim ***** válasza:
A méz is legnagyobbrészt cukor. Neked lassan felszívódó szénhidrátokat kellene enned, nem mézet. Epekő pl. spec diétától vagy egyoldalú táplálkozástól tud kialakulni. Mondjuk, ha minden nap tésztaleves az ebéded. Nincs asszony, aki figyeljen az étkezésedre?
2022. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, a jó tanácsaidat!

Egy ideje már én intézem a saját kajámat. Nagyon igyekszem odafigyelni mindenre. A termő hónapokban változatosan étkezem. Sok nyers gyümölcs, zöldség ilyenkor, viszont télen sajnos egyoldalúbb az étkezésem és akkor nem tisztán bio. Elég sok konvencionális termesztésből származó almát eszem a szűkösebb évszakokban. (A körülöttem élő hölgyek a saját egészségükre se tudnak vigyázni, nem hogy másokéra. Sokkal-sokkal betegesebb voltam, amikor a mások által elkészített ételeket fogyasztottam.)

A mostani egészségi állapotommal elégedettebb vagyok, mint a korábbival, csak néha erre a pokoli szúró fájdalomra ébredek. A táplálkozásom 0-tól ~42 éves koromig katasztrófális volt. Lehet, hogy ezen évek lerakódásait hurcolom még mindig magamban? Nem dohányoztam soha sem, de passzív módon sokat kaptam. Alkoholt ritkán ittam. 175 magas és 66 kg vagyok folyamatosan. A honvédség alatt voltam egyedül 70 kg felett, 30 évvel ezelőtt. Napi szinten vagyok jó levegőn, sok a fizikai aktivitásom.

Többet kellene főznöm, de az idén nem nagyon van miből.

Milyen fajta ételek tartalmazzák a lassan felszívódó szénhidrátokat?

2022. aug. 10. 09:44
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Az alacsony glikémiás indexű élelmiszereket eheted lelkifurdalás nélkül és azt, ami csökkenti. Az alma szuper!

A zöldségek és gyümölcsök szuper szénhidrát és rost források, de ezek mellett kell zsiradékokat is fogyasztani, hiszen a zsírban oldódó vitaminok csak így tudnak felszívódni, valamint teljes értékű fehérjét, vagyis húst. Miután 1000ft fölött van már sok helyen a kenyér kilója, annyiért lehet venni csirkecombot farrésszel, nincs kifogás, hogy mért ne egyél húst.

2022. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A cukrodat is megnézethetnéd, ha korábban gond volt vele. Az pedig nem igaz, hogy nem eszel cukrozott ételt, a méz is cukor.
2022. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A méz is cukor, de legalább természetes eredetű.:-) Viszont való igaz, hogy sokat fogyasztok belőle, tovább fogom korlátozni magam a mézfogyasztásban.

Hús és zsiradék is van az étrendemben, de nyáron a gyümölcs, zöldség van túlsúlyban. Akkor kívánom jobban a húst, amikor kemény fizikai megterhelés alatt vagyok, egyébként elvagyok a "könnyű" ételekkel is.

Mivel évek óta nem eszem csokit, cukrot, stb. ezért kívánom az édes ízt és ilyenkor választom a mézes kenyeret. Viszont tapasztalom magamon, hogy a ragacsos méz nem tesz jót a bélműködésemnek és ezért engem hizlal is. (1..2 kg +)

2022. aug. 10. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!