Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történhet MR vizsgálat...

Mi történhet MR vizsgálat alatt, ha bent hagyom a piercingemet?

Figyelt kérdés

Mindet kivettem kivéve egyet, mert azt nem sikerül sajnos. Fülemben van, ágyéki gerinc MR vizsgálatom lesz, de egyszerűen nem bírom kiszedni. Mi baj történhet ha bent marad?

Vagy esetleg ebben ott tudnak segíteni? Bárhogy is erőlködöm, nem jön ki.



2022. aug. 23. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem ez nem probléma,messze van a vizsgált területhez.
2022. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Ezt mindenképpen jelezd ott is.

Átforrósodhat, extrém esetben kiszakadhat.

2022. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Ki tud szakadni a bőrödből. Inkább szedd ki!

Bármi fémet magához vonzz az mr gép

2022. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%
Ki kell szedni és ennyi, MR-ben mindent levetetnek. Teljesen mindegy hol van, mennyire távol a vizsgált területhez, az állandó mágnes méterekről tud fémet odavonzani, felmelegíteni, stb. Bár szerintem ez nem mágnesezhető fém, de ezt nem tudjuk, esetleg le kell ragasztani, talán azt engedik.
2022. aug. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Kiszakad.
2022. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp el kell távolítanod, nem csinálják így meg a vizsgálatot. A helyedben komolyan venném, volt hogy segédkeztem "bódításos MRI-nél", és ahogy lehajoltam a pácienshez a fülemben lévő pici fülbevalómon éreztem, hogy vonzza a gép, pedig még nyilván nem is zajlott a vizsgálat.

Szóval nem kísérleteznék a helyedben.

2022. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elmentem, orvosi fém a piercing azt mondták, hogy igazából a többit se kellett volna feltétlenül kiszednem, mert az orvosi fém az más téma, az csak akkor lenne probléma ha a fejemet vizsgálják, úgyhogy nem volt probléma szerencsére😄
2022. aug. 25. 10:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!