Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Más házi orvos sem jár ki a...

Más házi orvos sem jár ki a Covid-19 óta a betegeihez?

Figyelt kérdés
Mióta volt ez a Covid-19 azóta a házi orvosom nem jár ki beteghez. Sőt mióta vége a Covid-19-nek, azóta sem jár ki beteghez. Másnál is van ez így? Vagy csak az én orvosom ilyen? Az ügyeletes orvosra meg leg utóbb is több mint 9 órát kellett várnom, mire kijött az ügyeletes orvos, egy egyszeri rosszul lét miatt.

2022. aug. 29. 14:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nem szoktam házhoz hívni az orvost. A gyermekorvos covid előtt sem jött ki az újszülötthöz sem. Az ügyelet sem szokott kijárkálni, inkább javasolja a mentőket.
2022. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Még a Covid-19 (2020 március 16.) előtt az én házi orvosom ki járt beteghez. Nálam is volt kint, nem s egyszer a Coviid-19 előtt. De azóta valahogy ez elmaradt. Az ügyeletes orvosra meg több mint 9 órát kell várni. A mentő meg nem jó, mert az azonnal be visz a kórházba, és akkor egész éjszaka ott ülhetek a sürgőségin.
2022. aug. 29. 17:34
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
Hát akkor marad a telemedicina vagy elmenni a rendelőbe. A rendelőben amúgyis jobban kéznél vannak az eszközök, anyagok, ott fel tudja lőni a receptet eeszt-be az orvos és ha időpontra mész, nem is kell sokat várni sem.
2022. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

Miért is kellene kimennie az orvosnak egy járóképes beteghez?

Inkább az volt a luxus, hogy eddig kijárt. Ahhoz kell kimenni, aki járóképtelen, ahhoz meg sejtésem szerint most is kimegy, ha szükséges.

Az ügyeletre is be lehet menni, nem kell kirángatni őket.

2022. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Háziorvos vagyok. Miért is kellene kimenni egy beteghez? Bocs még a tolószékes betegem is be tud jönni. Egyedül ágyhoz kötött beteghez kell kimennünk mindenki más jöjjön be!


Ezeknek a hívásoknak a 90 százaléka arról szól, hogy nincs kocsi, tömegközlekedni meg lusták vagyunk.


Ó és az ügyeletnek sem feladata baromságra kimenni.

2022. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
5-ös válaszíró! Kedves házi orvos! Ha te tényleg házi orvos vagy. Akkor tudod nem csak kerekes székes mozgássérült van. Henem van járókeretes és bottal közlekedő is. Jelenleg én járókeretes mozgássérült vagyok. És segítség nélkül nem tudok tömeg közlekedni. Buszra szállni meg egyáltalán nem tudok. Jogosítványt meg az egészségügyi állapotom miatt nem kapok. Úgy hogy az ilyen házi orvosok, miatt hal meg sok mozgásában sérült ember. Akihez az orvos nem megy ki. És ez nem lustaság, kérdése!
2023. jan. 6. 17:51
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, ez egy szociális probléma. Amit neked kell megoldanod. Szólsz apádnak, anyádnak, gyereknek, szomszédnak vagy nemes egyszerűséggel hívsz egy taxit. Probléma megoldva. És igen ez nem lustaság hanem igénytelenség kérdése.


A háziorvosi rendszernek nem feladata szociális problémák megoldása. Egyébként egy ilyen betegem volt mint te, aki azt hitte, hogy kedvére ugráltathat. Rövid úton kiraktam a körzetből.

2023. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ó és ismételten. A kerekesszékes beteg is be tud jönni. Akkor a járókeretes is be tud.
2023. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
7: Azért aki ennyi empátiával viseltetik az embertársai felé, az jobb lenne, ha inkább űrhajósnak ment volna vagy Robinson Crusoenak, esetleg Samunak a biológia szertárba.
2023. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Bocsi empátiával sem a boltban nem lehet fizetni, sem a finanszírozás nem lesz több. Én vállalkozó vagyok nem pedig szeretetszolgálat. A benzin nincs ingyen, és az időm sincs ingyen. Egy házhozhívás kb. egy óra plusz munka. Ráadásul szakmailag egy kifejezetten sz.r minőségű ellátás szemben a rendelővel, aminek normális a felszereltsége.
2023. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!