Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miert nem vizsgál meg rendesen...

Miert nem vizsgál meg rendesen egy proktologus?

Figyelt kérdés
Az a panaszom hogy kemény székletnél vérzek. Elmentem állami proktologiai vizsgálatra annyit csinalt az orvos bedugta az ujjat es ennyi. Nem kene tűkrözni vagy valami. Azt se tudta megmondani pontosan mi a bajom. Csak hogy etkezek ugy hogy lazább legyen a székletem. Ennyi? És ha végbélrákom van azt igy honnan tudja?
2022. szept. 8. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Ingyenes a vastagbél rákszűrés, a háziorvos ad kis székletvevő cuccot.


Hipochonder vagy amúgy alapból? Miért rögtön végbélrákot vizionálsz magadnak?

2022. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy az vagyok de egy ujbedugasrol mit lehet megállapitani? Ez a fura nekem
2022. szept. 8. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kemény székletnél vérzel, akkor nincs végbélrákod, hanem a kemény széklet felsérti, vagy aranyered jött elő tőle.

Csináld azt, amit javasolt. Táplálkozz úgy, hogy lazább legyen a székleted.

Van egyébként bármi tüneted, ami végbélrákra utal? Hirtelen fogyás? Gyengeség? Vérszegénység?

2022. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as megelőzött! Milyen egyéb tüneteid vannak?
2022. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tapasztalok mas tunetet csak kemeny szekletnel véred a wc papir. De lehet végbél repedés is. Ki tudja.
2022. szept. 8. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
5: tehát akkor teljesen jogos az orvos tanácsa, hogy a táplálkozásodat kell alakítani, hogy ne legyen kemény a széklet, ne repesszen semmit....
2022. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Betapintotta a rectumodat, nyilván érezte, hogy van-e aranyered és nincs semmi nem azonosítható szövetszaporulat. Az ok pedig egyértelmű (kemény széklet), így mi többet szeretnél? Nem dugnak rögtön mindenkibe egy kamerát. Egyrészt kellemetlen vizsgálat, előkészítést igényel és megvannak a maga szövődményei is.
2022. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kemény széklet nem okoz vérzést 39 vagyok de 38 évig soha nem véreztem a kemény széklettől. Probálok több zöldséget enni, gondolom aranyerem lehet amit iritál a kemény széklet.
2022. szept. 10. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!