Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laborvizsgálatnál mindenképp...

Laborvizsgálatnál mindenképp kell vizelet minta is?

Figyelt kérdés

Tüdőgondozó adott beutalót laborvizsgálatra, nem kaptam iylen kis fiolát amiben reggel bele kéne vizelnem.


Ezzeket nézik majd a vérvételen:

NÁTRIUM, KÁLIUM, KARBAMID, KREATININ.



2022. szept. 18. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

En meg soha nem kaptam orvostol ilyesmit, mindig a patikaban kellett megvennem.

Keszulj ugy, hogy kell, abbol baj nem lehet.

2022. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában vizeletgyűjtő poharat ott szoktak a helyszínen adni, nem pedig előre. Szóval ha kell vizelet, akkor majd adnak neked ott poharat (legalábbis nálunk mindig adtak), vagy akár te is vehetsz patikában vizeletgyűjtő poharkát, és akár otthonról is vihetsz vizeletet. Szóval vehetsz olyan kis pohárkát a patikában, és vihetsz magaddal vizeletet, max. ha nem kell, akkor nem adod oda.
2022. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok.


De most nem tudom, hogy milyen a tüdőgondozói beutaló, de amikor a háziorvos ad beutalót, akkor van olyan külön rubrika a lapon, hogy "vizelet". Ha az be van pipálva, akkor kell, ha nincs, akkor nem kell. Nem tudom, hogy a te beutalódon van-e ilyesmi.

2022. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megye CT-re és ahhoz kell. Nincs rá írva ilyesmi hogy vizelet csak hogy kérérs típusa Normál, meg hogy laborvizsgálat és fel van sorolva mit kell nézzenek.
2022. szept. 18. 19:31
 5/9 anonim válasza:
73%
Legtöbb laborvizsgálaton kell.
2022. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak annyi van a beutalón, amit a kérdésben írtál, akkor nem kell vizelet. Ezeket a paramétereket a vérből nézik. A CT előtt azért kell labor, mert ha veseelégtelenséged van, akkor nem kaphatsz kontrasztanyagot. A veseeégtelenséget a vérből nézik, nem a vizeletből, ilyen esetben nem kell vizelet.


Általában igaz az, hogy ha a labor beutalón van vizelet vizsgálat, akkor vinni kell vizeletet, ha nincs, akkor nem kell. A fenti beutalón nincs.


Koránt sem igaz, hogy minden vérvétel mellé kell vizelet. Miért kéne? Ha pl. pajzsmirigy kontrollra megy valaki, akkor nem kell vizelet. Vagy a vashiányra szedett vas ellenőrzésére, vagy a koleszterincsökkentő hatékonyságát nézik, akkor sem kell. A sort reggelig lehetne folytatni.

2022. szept. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm a választ.
2022. szept. 18. 22:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyértelmű, hogy a kontrasztanyag esetleges adása miatt kérnek labort, de ez csak vérvétel. Egyáltalán nem kell általában sem vérvétellel együtt vizelet is. Ha kellene vizelet is, akkor rá lenne írva.
2022. szept. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valóban nem kellett vizelet.
2022. szept. 19. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!