Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A társadalombiztosításom...

A társadalombiztosításom meddig aktív az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Júniusban végeztem az Egyetemen, de nem mentem tovább mesterképzésre, tehát a diákigazolvány matricám október 31-én lejár, tudtommal.

Ez valóban így van?

Valamint egy régebbi honlapon olvastam, hogy utána is még 45 napig érvényes marad.

Ez helyes információ?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. okt. 11. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, jó az információ.

Okt.31. után még 45 nap.

A 46. naptól vagy járulék fizetésre kötelezett.

2022. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A diákigazolványod okt. 31-ig érvényes és azt követően 45 napig még nem kell TB-t fizetned, tehát ha december közepéig nem helyezkedsz el valahol, akkor kell fizetned. A NAV 1819-es telefonszámán segítenek.
2022. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

45napig nem kell fizetni

Viszont utána köteles vagy fizetni. Az adósság 50 ezer forintig megy működő tbvel. (6 havi) utána kikapcsolják és behajtják rajtad. Eközben ugyan úgy növekszik (hiába nincs tb :D ugyan úgy fizetni kell)


Nem vagyok otthon a témában de tapasztalataim szerint 6 hónapig érvényes akkor is ha nem fizeted

2022. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!