Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha két hónap kimaradt TB...

Adam1c1 kérdése:

Ha két hónap kimaradt TB járulék befizetése után újra aktív TB -t szeretnék, az kötelez engem az elmaradt két hónap utólagos befizetésére?

Figyelt kérdés
Nem magam után fizetem a TB-t, viszont a munkaügyi központ ezt eddig megtette helyettem, legalábbis álláskereső időszakomban. Most viszont kiestem a regisztrált álláskeresők sorából, és erre id őre nincs TB-m sem fizetve. Két hónap múlva regisztrálhatok újra. Kérdésem az volna hogy megtehetem e én ezt büntetlenül ? :-)

2015. nov. 26. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Mentesség kérésére is van lehetőség:

[link]

Mondjuk ekkora marhaságot mint ez a fizetési kötelezettség, ki talált volna ki más mint az Öszödi beszéd atyja. Több kérdező is írt ide a gyakorira hogy végzett diákként és megfeszülve sem talált munkát, viszont a NAV ennek ellenére követelőzne tőle hogy a nem létező jövedelemből fizessen járulékot, amely szolgáltatást igénybe sem vett. Ez kommunista intézkedés a javából, ilyen például Amerikában nincsen. Ha meg kommunista ország vagyunk, hisz a bérek színvonala is azt sugallja, akkor vissza kell rakni a vörös csillagokat a gyárak tetejére mert még megtévesztenénk az emberiséget azzal hogy amerikai vagy nyugati demokrácia van.

2015. nov. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát adósságként ott marad... Ha azt akarod, hogy átvállalja az önkorm. akkor kérvényt kell beadni, lehet, hogy megkapod - de visszamenőleg nem fogja. Keress munkát.
2015. nov. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval lesz két havi adósságom, amit vagy elengednek, vagy sem. Sajnos elengedni nem fognak, mert nem annyira rosszak a körülményeim. Munkába meg persze, majd munkába állok, de egyenlőre még épp képesítést szerzek hozzá, addig is jó volna ha nem szórakozna velem a munkaügyi központ, és újra el kezdené fizetni a TB-met. Kérdés, hogy amíg adósságom marad, fizetik-e tovább, vagy azt előbb rendeznem kell. Másik kérdés pedig az hogy a munkáltatóm hajlandó-e alkalmazni úgy, hogy nincs aktív TB-m.
2015. dec. 1. 07:53
 4/5 anonim ***** válasza:

"addig is jó volna ha nem szórakozna velem a munkaügyi központ, és újra el kezdené fizetni a TB-met."

Elhiszem, hogy ez volna a jó, de maguktól, csak úgy, nem fognak tb-t fizetni. Miért estél ki és mikor? Milyen oktatáson vagy? a munkaügyin keresztül? mert akkor megy a tb magától. Egyébként meg újra regisztrálni kell és attól a naptól fizetik. A munkáltatód szerintem kérni fogja, hogy rendezd az adósságod.

2015. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Háromhavonta jelentkezni kéne, és én már az első jelentkezésről is megfeledkeztem. Innentől kezdve két hónapra felfüggesztettek. Két hónapig nem regisztrálhatok újra. Tanfolyamra magánúton járok. Fizetős. Nem támogatott. Ha elvégzem, megyek újra dolgozni, és már most decemberben regisztrálhatok is újra a munkaügyiben. Viszont ezt a kiesett két hónapot nem annyira érzem saját hibámnak, mert vissza sem engednek a Tb rendszerbe hamarabb. Nem annyit kell visszafizetnem, amennyit saját hibámból buktam, hanem plusz még egy hónappal többet.
2015. dec. 1. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!