Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi az altatás utáni ébresztés...

Mi az altatás utáni ébresztés menete egy műtétet követően?

Figyelt kérdés

A következőre lennék kíváncsi:


Orrsövény műtétet tervezek, amit az operáló orvos altatásban javasolt. A légút lélegeztetőcsővel lesz biztosítva.


Arra lennék kíváncsi, hogy miután lement a műtét és kivették a lélegeztető csövet hová viszik a beteget és mennyire van megfigyelve?


Magyarul részletes leírást nem találtam, amikor angolul keresem, van ilyen, hogy post-anesthesia care unit (PACU), ahol még mindig folyamatos monitorozás alatt van a beteg, annak ellenére, hogy már kivették a lélegeztető csövet.

Ez létezik nálunk is? Illetve sejtem nem tér el kórházanként az ébresztés folyamata, hanem szabványos.


Azért kérdezem mert attól tartok, hogy őrizetlenül hagynak műtét után és nem kapok levegőt. A műtétet magánkórházban, Pesten a Róbert kórházban tervezem.



2022. okt. 12. 00:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#5 - nem, Tóth doktornő
2022. okt. 13. 02:36
 12/13 anonim ***** válasza:
15%
Gratulálok annak aki lepontozott. Ő biztos jobban tudja. Üdv: egy aneszt asszisztens...
2022. okt. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

#5 Engem ő műtött nem rég. Téged is? Volt valami panasz? Akár privátban is leírhatod, mert őszintén szólva nekem is vannak fenntartásaim. :/


Hogy érdemben is válaszoljak. Én a műtét után a saját szobámban keltem az ápolónő hangjára. A nevemen szólított és annyit mondott, hogy vége a műtétnek. Én egyből tudatomnál voltam, tudtam hol vagyok, tudtam mi történt, ha engedték volna, fel is pattantam volna az ágyról. :) Ahogy 6-os is leírta, állandóan jön az ápoló, még késő este is. Nem maradsz őrizetlenül, ne félj. Picit lehet, kaparni fog a torkod a cső miatt, de ez pár óra alatt elmúlik.

2022. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!