Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi tehetek ebben az ügyben?

Mi tehetek ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

Múlthét pénteken éjszakára kelett volna mennem dolgozni, de belázasodtam. Péntek, szombat, vasárnap nem volt orvos, így hívtam az ügyeletet, hogy mitévő legyek. Azt mondták maradjak otthon, és menjek majd be a házi orvoshoz.


Hétfőn a cég behívott covid tesztre, emiatt nem tudtam a házi orvosnál megjelenni. Az negatív lett.

Kedden azaz ma, elmentem a házi orvoshoz. Azt mondta ő nem adhat vissza menőlegesen táppénzes papírt, ami ebben az esetben nettó hazugság, hiszen 5 napra vissza menőleg adhat. Péntek, szombat, vasárnap, hétfő. Ez 4 nap.

Meg se vizsgált, csak arogánsan elhajtott.


Neki, vagy nekem van igazam? Ha nekem, hova tudok fordulni ebben az esetben?



2022. nov. 8. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Úgy kb sehova. Adhat ugyan 5 napra visszamenőleg, de nem köteles.

Akkor lenne teljesen más a helyzet, ha még mindig beteg lennél.

Bár az is sokat javított volna a helyzeten, ha hétfőn felhívod.

2022. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Ha beteg vagyok, a cég hívhat éves prémium osztásra is, akkor is beteg vagyok, majd odaadják máskor. Ha meg annyira mégse vagyok beteg, akkor meg nem követelek táppénzes papírt az orvostól. Szerintem itt te vagy kicsit eltájolva.
2022. nov. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem az egészet. A munkáltatód oké, hogy akar tesztelni, de a háziorvosod előbbre való, ergo oda kellett volna elmenni hétfőn és majd ő eldönti kell-e teszt, ha még ezután is akar a munkáltató, akkor majd csinálnak később, amikor mész. Nekem az egész logikátlan. A szabály az, hogy a lehető leghamarabb kell kell megjelenni orvosnál, illetve értesíteni, de amúgy telefonon is felhívhattad volna, viszont hétfőn ezt nem tetted meg.
2022. nov. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hétfőn miután elintéztem a covid tesztet, mivel már nem volt orvos elmentem az ügyeletre. Erről van is papírom. Ott is csináltak gyors tesztet, amiről ugyancsak van papírom.


Mindazon álltal nem tudom sikerült e végig olvasni amit a kérdésben írtam: " meg sem vizsgált, csak arogánsan elhajtott"


Egy orvosnak KÖZELESSÉGE megvizsgálni a beteget! Még ha például nem saját házi orvoshoz megyek, mert messze vagyok, akkor is.


Nem igazán értem, hogy hogyan dönti el az orvos, hogy beteg vagyok e még ha meg sem vizsgált. Arra sem hivatkozhatott, hogy covid gyanú miatt hiszen készült teszt ami negatív eredménnyel zárult, kettő is.


Visszamenőleg pedig 5 napra jogkövetkezmény nélkül adhat táppénzes papírt főleg, hogy ügyeleten is jártam.


" Akkor lenne teljesen más a helyzet, ha még mindig beteg lennél. "


Kb hangom sincs, ma reggel 38.8 volt a lázam. Ügyeleten írtak gyógyszert de kiemelték, hogy másnap mennyek házi orvoshoz.


Ami még vicces, hogy az orvosi rendelő ajtajára ki van írva, hogy kötelező a maszk. Ottjártamkor rajtam volt maszk. De se az aszisztensen, se az orvoson nem volt maszk.


Mindegy. Azóta beszéltem az ügyvédemmel e-mailben, aki azt mondta tegyek panaszt az orvosi kamaránál, valamint ő intézkedik a jogi részével, mert az orvos vizsgálat nélkül küldött el, ami foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés. Egyúttal folyamatban van másik házi orvoshoz való bejelentkezés. A mai napon du. 2re kell mennem. Az aszisztens telefonban elmondta, hogy nem látja akadályát a táppénzes papír kiállításának, miután átjelentett és nem érti mi volt ezzel a másik házi orvosnak a gondja.



Köszönöm a válaszokat.

2022. nov. 9. 10:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Na ez már részletesebb, így jobban érthető. Az a baj, hogy a háziorvosok közül is némelyik olyan, hogy inkább ne orvosnak ment volna. Pedig amúgy a fizikális vizsgálatnak nagy jelentősége lenne, pl. a mienk, ha panaszod van, azért meghallgat, torkodba belenéz.
2022. nov. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!